-

eska

Błędy PIS-u, błędy PIS-u....

Prawda taka, że błędy to jedno, a głupota medialna tzw. naszych to drugie. Wczoraj z nudów (zimno, śnieg) obejrzałam sobie trochę TVP1. I ręce mi opadły po raz kolejny...

Ale po kolei:

Najpierw we Wiadomościach wystąpił poseł Misiło z N. – to jest naprawdę poezja, patrzeć, jak ten gostek na chama rozjeżdża kontr-dyskutantów. Przyczepił sobie na klacie napis Konstytucja i pajacował cały czas. 
PiS reprezentował Jan Maria Jackowski i powiem szczerze, że mało mnie szlag nie trafił! Ani Jackowski ani prowadzący nie byli w stanie jednym zdaniem wyjaśnić tematu i tym samym zatkać gęby bezczelnemu dziadowi! Misiło cały czas wrzeszczał swoje i cały czas powtarzał, jak to PiS naruszył konstytucję w sprawie wyboru do KRS. Na końcu odczytał właściwy fragment i obydwaj panowie, Jackowski i Ziemiec, zaczęli się tłumaczyć! Że przecież sądy są be, że trzeba reformować..... Ludzie , ratunku!!!
Oto, co przeczytał ten pajac:

Art. 187.
Krajowa Rada Sądownictwa składa się z:
1. 3) czterech członków wybranych przez Sejm spośród posłów oraz dwóch członków wybranych przez Senat spośród senatorów.

To, co kursywą, odczytał prawie szeptem :)))

I żaden z pozostałych panów nie był łaskaw zacytować pkt 1.2):
piętnastu członków wybranych spośród sędziów Sądu Najwyższego, sądów powszechnych, sądów administracyjnych i sądów wojskowych,

oraz pkt 3: >
>Ustrój, zakres działania i tryb pracy Krajowej Rady Sądownictwa oraz sposób wyboru jej członków określa ustawa.

Tak więc darli się wszyscy przez jakieś 20 minut, ale nikt nie zacytował jednego punktu z Konstytucji, który by panu Misile zatkał jego radosną gębę na dzień dobry.
A Konstytucja określa wyraźnie - kto wchodzi z urzędu, ilu przedstawicieli ma sejm i senat oraz spośród kogo wybrać resztę – ale jak ich wybrać? Określa ustawa!!!!

Dalszy ciąg cyrku nastąpił w programie po Wiadomościach, inny poseł z N. najpierw pajacował na temat błędów PiS - bo w ustawie o KRS nie zapisano nieprzekraczalnego terminu jej zwołania! 
I nikomu nie wpadło do głowy, żeby powiedzieć jasno i wyraźnie, że w ustawach nie zapisuje się rzeczy oczywistych, a obstrukcja tej Gersdorf nie mieści się w żadnych standardach demokratycznych, to jest po prostu zagranie rodem z Moskwy i baba powinna wylecieć z zawodu za takie numery (co, mam nadzieję, w końcu się stanie). 
No a potem znowu wrócili do KRS. Jedynie posłanka od Kukiza próbowała wytłumaczyć, że opozycja sama sobie strzeliła w kolano, ten z N. dalej darł mordę o naruszaniu konstytucji, standardów państwa prawa itp.

To teraz ja wyjaśnię, co zrobiła opozycja w sprawie głosowania na sędziów KRS. 
Otóż ta banda durniów policzyła, że jak oni wyjdą, to na sali będzie mniej niż 3/5 składu sejmu i automatycznie zablokują pierwszy krok wyborów – bo 3/5 sejmu to 276 posłów, a na sali zostało tylko 267-miu. Ci frajerzy nie doczytali, że wybór odbywa się większością 3/5 obecnych na sali, o ile jest kworum! Czyli że wystarczy 3/5 z połowy sejmu plus jeden! I teraz swoją totalną głupotę próbują zwalić na rzekomą niekonstytucyjność ustawy. 

Z tego można by się śmiać do rozpuku, tymczasem dyskusja sprowadza się do tego, że sędziowie to złodzieje. Nieprawda, sędziowie to nie złodzieje, choć w każdym zawodzie trafiają się szuje i kretyni. Tyle, że normalni sędziowie tych złodziei wyrzucili z zawodu, to Sąd Najwyższy ich przywraca. Nazywajmy rzeczy po imieniu – banda broniąca złodziei to nie ich przyzwoici koledzy, tylko SN, z panią Gersdorf na czele.
A numer, jaki wycięła sobie totalna opozycja przy głosowaniu do KRS, powinien być źródłem setek satyrycznych memów i żartów.  
Doprawdy, panie Kurski, ręce opadają....

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

W dolinie Żylicy. Ze studiów nad architekturą drewnianą Beskidu Śląskiego
O tradycji budowania, zapoczątkowanej jeszcze przez cystersów. Kupujcie, bo tego już w realu nie zobaczycie. Przepadło wszystko. Księgarnie >

1. https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/w-dolinie-zylicy-ze-studiow-nad-architektura-drewniana-beskidu-slaskiego/
2. https://rewasz.pl/w-dolinie-zylicy.html
3. W cenie hurtowej (min. 10 egzemplarzy) > http://www.epigraf.com.pl/kontakt

W Warszawie także w księgarni FOTO-MAG i księgarni „Przy Agorze”.

 

 tagi:

eska
18 marca 2018 15:01
14     1580    3 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Shork @eska
18 marca 2018 15:10

To jest genialne posunięcie. Opozycja jest tak durna, że nikt z nieco inaczej myślących niż PiS, nie sprzeciwi się złym działaniom PiS publicznie, z obawy przed zakwalifikowaniem do opozycji. Chciałabyś zostac nazwana koleżanką Misiło?

zaloguj się by móc komentować

eska @Shork 18 marca 2018 15:10
18 marca 2018 15:16

Nieprawda - ludzie muszą rozumieć, o co chodzi. Stawianie tylko na wrzask i pijar ćwiczyła PO - do czasu.

zaloguj się by móc komentować

jasiekZusa @eska
18 marca 2018 15:20

   Jeżeli będzie my się z nich śmiać i wytykać ich błędy za każdym razem, mogą się nauczyć na przyszłość. 

  Niech lepiej zostanie jak jest, z ich wedzą proceduralną.

zaloguj się by móc komentować

Shork @eska 18 marca 2018 15:16
18 marca 2018 15:21

no ale co nieprawda....

 

zaloguj się by móc komentować

eska @Shork 18 marca 2018 15:21
18 marca 2018 15:25

Nieprawdą jest to, że zwykły, szary obywatel połapie się, że Misiło łże - nie połapie się, bo akurat wczoraj był bardzo przekonujący. I nie potrafili go zablokować racjonalnie.

zaloguj się by móc komentować

eska @jasiekZusa 18 marca 2018 15:20
18 marca 2018 15:26

Nie nauczą się nigdy, sa zbyt głupi i przestraszeni. Za to śmiech jest najlepszą bronią.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @eska 18 marca 2018 15:25
18 marca 2018 16:00

@eska
prawda (jak to prawda) jest nieprzyjemna:

sondaże (kogo obchodzi, że pompowane) jeszcze niedawno szczytowaly na poziomie 50% i pani z "wiadomości" szczytowała wraz z nimi, to i zwyczajnie NIE MA KOMU ROBIĆ.
 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @eska
18 marca 2018 18:15

PiS to amatorzy i mają w sobie przeróżne lęki, no i jeszcze wydaje im się, że opozycja jest do tego aby ja przekonywać/głaskać/..., bo to wszak kumple i te same środowiska to powinni zrozumieć; do PiSu jako formacji nie chce dotrzeć prosta prawda, ze jak przegraja wybory to zostaną 'zlikwidowani' we wszelki możliwy sposób i będa z tego igrzyska nie tylko medialne

zaloguj się by móc komentować


Draniu @qwerty 18 marca 2018 18:15
18 marca 2018 20:44

Trafione w dyche.. No ale PiS jest przekonane ,że jeszcze płyną na fali.. Stąd to poczucie ,że mają dużo czasu.. A tu czasu już nie ma i następnego nie będzie.. W tej rozgrywce również nie ma czasu na naukę.. Tu trzeba byc preżnym, silnym i zwinnym aby wygrywać.. A nie rozmemłanym..

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Draniu 18 marca 2018 20:44
18 marca 2018 20:46

i trzeba przewidywać kilka działań wprzód, w rozmaitych wariantach ...

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Draniu 18 marca 2018 20:44
19 marca 2018 06:42

Się projekt PiS rozwinęło i się projekt zwinie. Mnie interesuje tylko, jakich przewidziano następców.

zaloguj się by móc komentować

chlor @Grzeralts 19 marca 2018 06:42
19 marca 2018 19:32

Tylko dlatego Pis jeszcze trwa, że jest duży problem z wyznaczeniem następców. Trzeba by ludzi którzy na starcie dostaną ze 30 procent poparcia, to brakujące procenty  już się da dorobić przy liczeniu głosów, plus koalicja z PO i Nowoczesnymi po wyborach, i już można rządzić. No, ale co ta nowa siła ma obiecac?

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @chlor 19 marca 2018 19:32
19 marca 2018 22:02

Że znów pozwolą trochę więcej kraść?

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować