-

eska

Co się porobiło w tym Izraelu?

Wg kalendarium spotkań ze stroną izraelską w Ministerstwie Sprawiedliwości (podaję za „Sieci”, nie mogę znaleźć linka), pani ambasador Azari zgłaszała również wątpliwości co do działania komisji reprywatyzacyjnej Jakiego. Ponoć Izrael był zaniepokojony, że „działalność komisji może zagrażać interesom obywateli Izraela”.

Przeczytałam to dziś rano i muszę przyznać, że po prostu czuję lekkie obrzydzenie.
Od początku powstania Izraela zawsze miałam do tego państwa mnóstwo sympatii i wynikała ona z jednego – oto założyli go głównie polscy Żydzi, wykształceni na polskich uniwersytetach i politechnikach, a także w polskim wojsku, wywalczyli go m.in. partyzanci Bejtaru, szkoleni przed wojną w Polsce oraz żołnierze Andersa, którym pozwolił on zostać w Palestynie, a działo się to, przynajmniej częściowo, za polskie przedwojenne pieniądze. Obserwowałam Izrael przez lata i zazdrościłam, myślałam sobie – oto jak mogłaby wyglądać Polska, gdyby nie komuna!

A tu taki numer, pani Azari broni interesów warszawskiej mafii kamieniczników? – Żałosne...

Cóż, pisałam już o tym, bodajże w komentarzach, powtórzę – Izrael ma około 8,5 mln ludności, z czego Arabowie stanowią około 20%, a pośród reszty ok. 1,5 mln to sowieccy Żydzi wraz z rodzinami. Czyli, nie czarujmy się, po prostu żydokomuna. To, co nam Sowiety przywiozły na czołgach w 1944/5, to w ostatnich kilkunastu latach Rosja „wyeksportowała” do Izraela. Zapewne z dużą ilością „śpiochów” w szeregach. Dlatego Izrael robi się coraz bardziej lewacki, a lewackie gazety i politycy jadą po Polakach dokładnie tak samo jak towarzystwo z Czerskiej. Takie są fakty i czas zdać sobie z tego sprawę.

Ale, ale - skoro pan premier Natanjahu broni (pośrednio) pani Gronkiewicz-Waltz, to może my zapytajmy o coś pana premiera. Otóż, jak to opisała niezrównana Pink Panther, szanowny Tatuś pana Bibiego urodził się w Warszawie i nazywał się Benzion Milleykowsky, czyli po naszemu Miłejkowski. Nazwisko zmienił dopiero w Izraelu.

Tenże pan dożył 102 lat i zmarł niedawno, w 2012 roku. Natomiast na początku wojny (1939/40) znalazł się w USA, gdzie był sekretarzem Włodzimierza Żabotyńskiego, który to z kolei, jako ważny przywódca syjonistów, dostał od polskiego rządu w 1939 roku pomoc kredytową  w wysokości 212 tys. ówczesnych złotych.
To ja teraz przeliczę, tak na oko – 212 tys. ówczesnych złotych polskich to było ok. 40 tys. ówczesnych dolarów, jeśli dodamy odsetki, a potem przeliczymy wg spadku wartości dolara przez te lata, to wychodzi spora sumka. A nie była to jedyna pomoc ówczesnej Polski dla Żydów w Palestynie.

Kochajmy się jak bracia, liczmy się jak Żydzi – mówi stare przysłowie. To jak, panie Bibi, zanim się pan zacznie wcinać w handel warszawskimi kamienicami, będącymi ponoć własnością waszych 140-letnich obywateli, to może nam pan najpierw odda, co nasze (i przy okazji rozliczy, na co zostało wydane)? Chyba tatuś cos tam panu zdążył opowiedzieć....

Ogólnie jednak smuteczek, wydawało się, że chodzi o Holokaust, potem że o wielkie pieniądze, a tu proszę - kamienice w Warszawie... Doprawdy....

 

 

 tagi:

eska
5 lutego 2018 14:36
10     1599    3 zaloguj sie by polubić
komentarze:
mooj @eska
5 lutego 2018 15:21

A co się miało porobić? Zawsze był to (relacje polsko-syjonistyczne/izraelaskie) delikatny problem. Toż 1939-1945 to nie "sojusznicy sojuszników". Te kredyty i pomoc były przeznaczone m.in. na zabijanie w kacjach terrorystycznych żołnierzy brytyjskich - zgodnie z doktryną. Od 1939 obowiązywało jedynie tymczasowe zawieszenie broni (pomiędzy syjonistami i brytyjczykami) i też nie wszyscy to w Palestynie zaakceptowali.

W żaden sposób nie tłumaczy to zachowania się sojuszników wobec Polski, ale i w 1944 i później to Żydzi urodzeni w Polsce, wspierani przez II RP, czasem i Rząd na Wychodźstwie, okresowo "warszawski" zabijali Brytyjczyków. Wydaje się, że nie ułatwiało to decyzji sojuszników dotyczących polskich obywateli (i wyznania mojżeszowego i chrześcijan). Nic nowego, szok "ale to (niezależnie co "to" znaczy w danym czasie) utrudnia kontakty polsko-amerykańskie" raczej dziwi

a smuteczek...faktycznie, jeśli to chodzi o kwestie mienia bezspadkowego to smuteczek, zgadzam się

zaloguj się by móc komentować

an24 @eska
5 lutego 2018 15:32

Jeżeli jak to było w przypadku II RP, PRL-u, III RP - państwo nie posiada doktryny politycznej - czyli nie posiada sensu dla którego ma istnieć, to jest stworzone w wyniku gry i interesu mocarstw. Jest wypadkową tej gry. W związku z tym wszystkie instytucje państwa nie dążą do realizacji celów wynikających z doktryny politycznej, a jedynie realizują interesy tych, którzy dadzą więcej. Do wystąpienia pani ambasador niektórym budowniczym w PiS wydawało się, że będą realizować izraelsko (czyli m.in. potomków tych co budowali do 68 roku w Polsce marksizm) - anglosaskie interesy i to im zapewni sukces osobisty i ogólny. To zostało wysadzone w powietrze w związku z wystapieniem pani ambasador i potwierdzeniem słów przez Izrael ustami pana Premiera. Zostali sprowadzeni na ziemie. Choć poważny sygnał wysłał wcześniej Prezydent Trump w Warszawie, że USA daje parasol ochronny ale nic w kierunku podmiotowości Polski za Polskę nie będzie robiła. Trump zrobił wiele, rozpoczął wywalanie narracji ukształtowanej po II wojnie światowej (ideoologicznej) a nasi widać nie wiedzieli co On do nich faktycznie mówi. Ponieważ nie znają historii Rzeczypospolitej Obojga Narodów. A skoro przez RON szedł Jedwabny Szlak i z tąd towary na całą Europę (czyli był udział w akumulacji pierweotnej kapitału) a powstające Imperium JKM chciało zostać monopolistą tych zysków z akumulacji pierwotnej kapitału, to trzeba było ten RON zniszczyć. Symbolem tego jest I RP a więc coś co zrodziło się na Konstytucji 3 Maja i zakończyło się katastrofą a więc najpierw rozbiorami, unią personalną z Rosją - czyli później całkowitą likwidacją państwa i wyrzynaniem elit. A więc to co bierzemy na sztandary. Współcześnie Chmielnickiego nie wynajmą aby to wykonał. Inne czasy i tak się nie da. 

Nie trzeba być szczególnie bystrym aby się domyślać, że za kamienicami m.in Warszawy ale i innych miast mogą stać izraelskie służby specjalne (być może jest to wynik jakiś uzgodnień politycznych z tzw. przełomu lub później wstepowania do UE czy do NATO - ale założe się że tego wątku nikt z ludzi podległych ministrowi sprawiedliwości nie bada pod kątem procesowym). Podobnie jak za Amber Gld - sojusznicze w ramach NATO niemieckie służby specjalne. Tak mi to pachnie.
Czy PiS powołując komisję weryfikacyjną i Amber Gold brał to pod uwagę? Mało prawdopodobne. 
Chyba mało kto uwieży w to, że te kwestie są bez udziału obecnych i dawnych służb, a Ci ludzie komu służą faktycznie, wiedzą tylko Oni. Zapewne tym, którzy dadzą więcej. 

W państwie dążącym do podmiotowości wewnętrznej i zewnętrznej, zarówno w aspekcie politycznym, gospodarczym i społecznym - kondrwywiad miałby pełne ręce roboty tylko w związku z tymi sprawami. Ale kto by się w państwie takimi kwestiami zajmował. 

Ale jak już napisałem wczesniej, Naczelnik ma głowę niczym sklep, więc niech myśli jak to wszystko wyprowadzić. Jakich ma doradców, tak jest mądry. Szkoda tylko partiotycznie uformowanych Polaków i Polek. 

Mimo, że wiele dobrego w II RP zrobiono, to jednak biroąc wyłącznie II RP na sztandary daleko nie zajedziemy, a wręcz może się to skończyć katastrofą podobną do tej jaka przydażyła się II RP, gdzie Imperium stwierdziło iż należy ten projekt zwinąć - czyli słynne gwarancje brytyjskie. Interes Imperium tego wymagał, więc i wypadkową też trzeba było skorygować. 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @eska
5 lutego 2018 15:36

A to jest ciekawe. Dosłownie teraz czytam że lord Cavendish-Bentinck regularnie wyrzucał raporty z Polski okupowanej, dotyczące masowego mordowania Żydów. Tłumaczył to potem jakoś tam... że nie wierzyli. Choć mieli też odczyty z Enigmy....potwierdzające.

.

Pięknie ...czyli tak naprawdę nie ratowali żydów ...żydzi strzelali do angielskich zołnierzy.... Chyba nie chcieli ratować odwetowo??

.

( przytaczam za artykułem naszego wojennego ambasadora w USA - J. Ciechanowskiego)

.

 

zaloguj się by móc komentować

eska @an24 5 lutego 2018 15:32
5 lutego 2018 15:55

http://niezalezna.pl/216170-znany-varsavianista-pochodzenia-zydowskiego-odsyla-ambasador-izraela-wyroznienie

Przeczytaj w całości, bardzo ważny tekst.
Nota bene dowodzi tego, co zawsze - ludzie najogólniej dzielą się przyzwoitych i na szuje. I tyle.

zaloguj się by móc komentować

eska @eska 5 lutego 2018 15:55
5 lutego 2018 16:26

Oczywiście powyższy komentarz to do Maryli Sztajer :)

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @eska 5 lutego 2018 15:55
5 lutego 2018 17:15

Dzięki. Ładnie.

.

Ze Amerykanie nie chcieli pomagać wiemy... No i pisała Panthera o Balfourze... jakiś czas temu...notkę.

A to co się dzieje w Izraelu teraz to najkrócej mówiąc = opętanie. Jak na Wołyniu takie zachowania i tyle nienawiści

.

 

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @an24 5 lutego 2018 15:32
5 lutego 2018 18:58

Jedno pytanie mnie nurtuje – Dlaczego ?

Izrael ma bardzo dobrze rozbudowane służby w III RP i pełen przegląd sytuacji. Sam fakt informowania że nad Wisłą budowa są struktury bojówek do ochrony żydowskiej społeczności przed ewentualną przyszłą napaścią muzułmanów – wskazuje że bardzo wiele wariantów jest rozpatrywane.

Dlaczego zatem doszło do tej hucpy z ambasador i to na polecenie rządu?

Czy sytuacja nie wymknęła się spod kontroli?

Mamy różne próby tłumaczenia od ideowych – atak w podstawy religii holocaustu i zaprzeczenie doktryny Izraela, po finansowe – USA ceduje na Europę Środkowa koszt utrzymania Izrael [np. zwrot mienia + procenty za 70 lat użytkowania] po rozgrywki taktyczno-operacyjne gdzie atak na RP jak element do negocjacji z graczami w bliskim zapleczu Izraela [ rola Iranu w Syrii i zmiany w obecne fazie konfliktu].

Jako kraj mamy już pierwszy sukces – wytrawny gracz polityczny i społeczność którą reprezentuje przestaje ukrywać swoją nienawiść wobec Polskiego Narodu.

Coś co skutecznie maskowano – wybiło niczym szambo, ciśnienie rozsadziło sztuczny balon współpracy i niby partnerstwa. A jeszcze niedawno premier Szydło nawet nie mogła nic powiedzieć o groźnych dla niej wypadkach samochodowych tu w kraju jak i na wyjeździe.

Realnie też testujemy jak wyglądają zobowiązania sojusznicze imperium i dlatego nie ma jeszcze

stanowiska Trumpa czy szefa departamentu stanu.

Jest pewna teoria że groził nam kolejny rozbiór - wszystko było przygotowane od wafelkowego SS po kolejne rocznice i plan długiej jazdy z polskim antysemityzmem.

Coś się jednak zmienia nawet prowokator z lasku już sam głosi że one jest tylko niewinnym rekonstruktorem.

Sytuacja jest co raz ciekawsza bo sierżant prowadzący niejaki Daniels wychodzi z roli dobrego gliny [ atak na Ziemkiewicza gdy ten głosi potrzebę powrotu do ekshumacji w Jedwabnym ].

Parę osób już wyraża zdziwienie postawę ekipy rządzącej – spodziewali się że po komunikacie departamentu stanu wycofają się a jednak nie zrobili tego. Przydaje się też Morawiecki [jego wystąpienie po angielski gdy YouTube przeinacza tłumaczenie orędzia a i ostatnie banery wykupione prze KPRM w mediach zachodnich]

Nawet Niemcy w ramach zarządzania kryzysem sami jako pierwsi przypomina o swym sprawstwie.

Wracając do pytania dlaczego – a jest ono zasadnicze bo odkrycie zamierzeń i celów ataku przeciwnika jest istotny do ustawiania linii obrony.

Jeżeli uwzględnimy fakt zgoła jawnej wojny domowej w USA i problemów obecnej administracji oraz kurczących się zasobów możemy ustalić zamiary Izraela.

Trochę obecnie nie idzie Białemu Domowi – fakt w Arabii udał się zamach stanu nie ciekawe są wnioski z testów Iranu [ostatni zamieszki] no i Syria.

Kumulują zatem ciemne chmury nad Izraelem stąd mimo opieki sierżanta [ jak to mawia Michalkiewicza na jesieni rozpięto żydowski parasol ochronny nad ekipą PiS ] - próbuje się naiwnego delikwenta wepchnięć w czasie deszczu wprost pod rynnę.

Co prawda tylko parę dni – i wiele się wyjaśni tzn. czy prezydent ustawę podpiszę, Waszyngton ostro tupnie na wasala.

Tylko że zbyt wiele słów wypowiedziano i zbyt wielu zostało do żywego urażonych.

Podsumowując:

Izrael w ramach swoich założeń zadał cios w plecy – pomniejszemu wasalowi swego partnera.

Założenie było proste skomplikował wewnętrzne tarcia w USA, umocnił przyczółek na eksploatację

ekonomiczną oraz podjął grę z Niemcami [Nord Stream II] i Moskwą.

Chyba jednak cała ta operacja poszła o jeden most za daleko.

Ktoś chyba przypomniał Warszawie że jak kiedyś w 56 wstrzymał Moskwę tak dziś wstrzyma Telawiw.

Mamy powtórkę z sytuacji w Turcji i akcją ochrony Erdogana w czasie puczu, to była ważna lekcja.

Mamy kolejną ważną lekcje imperium gdy nie wiele to kosztuje okazuję wsparcie [wizyta Giulianiego na parę dni przed puczem sejmowym] gdy jednak musi ze swych szczupłych środków udzielić wsparcia [inwestycje w Międzymorze, stałe bazy] to bez miłości eksploatuje [drogi gaz rosyjski, i rakiety a na dodatek wysoka renta dla Izraela].

Gdy dziś Berlin i Moskwa re-definiują ofertę dla Warszawy – burzy to kalkulacje Anglossasów.

Cóż chyba do był dobry ruch Pekinu zamieszał w tyglu dodał trochę przypraw i przemeblował trochę.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Nieobyty 5 lutego 2018 18:58
5 lutego 2018 19:06

Jeśli mamy słynną "powtórkę z 56 r." no to 谢谢 :)))

zaloguj się by móc komentować

an24 @Nieobyty 5 lutego 2018 18:58
5 lutego 2018 21:16

Największe doświadczenia w robieniu prowokacji mają Brytyjczycy. Zbudowali Imperium. Sierżant jest poddanym JKM. 
Natomiast żydzi poparli protestatntyzm, mimo że Ich mordowali. Największym wrogiem Ich jest Watykan i Kościół Katolicki, przeciwko nim są w stanie dogadać się z każdym. 
Dobre jest również to, że Rosja nas nie atakuje. Oznacza to, że NJS będzie. Jest mozliwość bezpośredniego porozumienia się. Chiny zawsze były przeciwnikiem eurokochozu od Władywostoku po Lizbonę, co swego czasu opowiadał minister AM. Trzeba być idiotą aby na coś takiego wokół swoich granic pozwolić.
A to oznacza, że za chwilę rura zmięknie i Amerykanom. 
Jazda się zaczyna. 
Żydzi chcą partycypować w NJS, ale na to nie powinno być zgody Polski. Chodzi też o kamienice (gigantyczny majątek - jeżeli mamy płacić włąscicielom to wyłacznie za grunt), bo jak widać ZZ dogadywał się ponad głową ówczesnej Premier Beaty Szydło. Co, liczył że Izrael zrobi Go Premierem? 
Na miejscu Premiera Morawieckiego kazał bym mu złozyć natychmiast dymisję. 

 

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @an24 5 lutego 2018 21:16
5 lutego 2018 22:21

Nawet jeżeli agentura JKM – dokonała prowokacji z ustawą to przecież otwarte wypowiedzenie wojny przez Bibiego było oparte na jakiś analizach.

Co do protestantyzmu – nie stanowi on zagrożenie dla żydów gdyż jako herezja jest bytem nietrwałym o czasowej przydatności a tylko opieka państw wydłużyła konanie tej herezji – ciekawy jest element próby judeizacji prawosławia w księstwie Moskiewskim co dało  tą  długą wrogość, aczkolwiek wahabizm im się udał.

Jeszcze w latach 90 roszczenia były na 65 mld – dziś to już jest kwota 1 biliona. Nie jest to problem że chcą partycypować w NJS ale mając doświadczenie z własnym Państwem mają dla nas ofertę – Nowa Strefa Gazy dla Nowych Palestyńczyków.

Przecież dla świętego spokoju można by z Pekinu pożyczyć trochę amerykańskich obligacji skarbowych i zanieść to Białego Domu – chcecie to macie my w realnej gotówce rozliczmy się z Pekinem. To dlatego były negocjacje z ambasadą – chłopcy myśleli że targują procent od 65 mld a druga storna chciała w naturze [nie dopowiedziała że trzeba jeszcze zapłacić za 70 lat użytkowania i utracone zyski].

Nie wiem kto obecnie stoi za Ziobrą bo zachowuje się zupełnie inaczej niż za czasów pierwszej kadencji, jest wygodny bo daje twarz dla tych którzy realnie kontrolują ministerstwo.

Co do Jakiego – podobno wrzutkę z zapisem w ustawie zrobił mu nie jaki Świrski ten od fundacji i reduty. To jest w ogóle dziwne co on w tej fundacji wyczynia – kto go prowadzi. Sam Morawiecki i jego ludzie na gorąco reagują [ orędzie, Markowa, banery w prasie światowej a tym czasem Świrski uprawia sabotaż albo strajk włoski ostatnie dokonania to śpiewnik i piknik.

Daje sobie czas i zobaczę jak blokowane będą inwestycja izraelskie w kraju tak po cichu bo głośno oczywiście taki zapieprz odbudowie stosunków że nie będzie czasu taczek załadować

To wyjaśni wszystko.

Troszeczkę się żydy zapomniały – nie odbudują faktorii jak przed Chmielnickim na Ukrainie do kontroli NJS. Jak zrobili bardak z obecnej Ukrainy to niech go sobie mają a NJS pójdzie przez Mińsk.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować