-

eska

Izrael i sprawa polska

Co miałam napisać na temat Zagłady, „polskich obozów” itp., to napisałam w komentarzach, więc powtarzać nie będę. Dziwię się jednak i to dość mocno, że prawie wszyscy popadają w amok emocjonalny, a nikt nie śledzi kasy – i to tu, na tym portalu!

A było tak – Lockheed siedział w Polsce bodajże do końca grudnia i czekał na decyzje. I decyzje zapadły, czym się nasz fantastyczny Antoni natychmiast pochwalił publicznie > mamy w nosie te amerykańskie ceny, kupimy sobie Homara w Izraelu!  Faktem jest, że te izraelskie prawie na pewno są tańsze i lepsze, ale... Ale nie zapominajmy o Gruzji.

Antoni poleciał z rządu, Błaszczak za to poleciał na konsultacje, został przeczołgany przez wszystkie „szczeble dowodzenia”, a po powrocie sczyścił MON do zera, a ceny amerykańskiego uzbrojenia spadły bieguskiem. Przypadek?
Potem Trump się obściskiwał z Dudą w Davos, chociaż Polska wcale nie poparła decyzji o przeniesieniu ambasady amerykańskiej do Jerozolimy > sprytnie wstrzymaliśmy się od głosu, choć byli tacy „prawdziwi patrioci”, co nawoływali do natychmiastowego poparcia tej decyzji. Po Davos przyleciał do nas Sekretarz Stanu USA i obskoczył wszystkie ważne osoby. No i na to ta Azari w tym Auschwitzu taki numer wycina! A Netanjahu ją popiera! Skandal!

Jaki skandal, moi mili?
Wszak chcemy stałej bazy amerykańskiej w Polsce – to co, oni tu nam dadzą swoich ze sprzętem, a my sobie kupimy kałasze u konkurencji?
Wszak jutro tenże Netanjahu spotyka się z Putinem w sprawie Syrii i w ogóle poukładania tematów na Bliskim Wschodzie, nie zauważyliście tej informacji?

Co do reakcji polskich władz, to i tak uważam, że jest przesadna, wystarczyło jedno oficjalne wyjaśnienie tudzież wezwanie pani Azari na dywan – nie z powodu tego, CO powiedziała, tylko GDZIE i KIEDY to powiedziała.

A poza tym trzeba walić prawdę o Zagładzie z grubej rury, wszędzie, gdzie się da. To tylko biznes i polityka, moi mili PT Czytelnicy, czyli jak zwykle. Nasze płaczliwe żale nad własnym nieszczęściem i poświęceniem nikogo nie obchodzą. Pretensje do amerykańskiego kongresu możemy sobie..... itd.  Fakty, liczby, dokumenty, byle głośno wrzeszczeć! To się nazywa narzucanie narracji, ciekawam, kiedy to nasi milusińscy, zafascynowani Bogiem i Ojczyzną -  w końcu połapią.....

O honorze to w ogóle nie wspominam, bo jak bym była na tej sali, z tą babą, to bym po prostu wstała i wyszła. Tyle, że honor też słabo się sprzedaje, więc może jednak trzeba zrobić z tych Żydów potwory pomagające w zagładzie własnego narodu. To się sprzeda lepiej. Kupiectwo - to jest język zrozumiały! Sentymentalizm jest dla frajerów.


 tagi:

eska
29 stycznia 2018 17:18
14     1614    9 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Maryla-Sztajer @eska
29 stycznia 2018 17:27

Dałam plus:).

.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @eska
29 stycznia 2018 17:37

Wierzyciele Polski przestali dbać o pozory i uciekają sie do jawnego dyktatu.

Nigdy nie zgodzą się na dzielenie z Polakami, czy z kimkolwiek innym, Zagładą.

Oni  ją po II wojnie  zmonopolizowali i tylko oni mają przwo   otrymywać z tego tytułu "rentę holokaustową".

Pozostali zaś  mają płacić ile im się wyznaczy i nie podskakiwać.

zaloguj się by móc komentować

eska @eska
29 stycznia 2018 17:45

To niech kombinują, ich sprawa. My mamy swoje sprawy i swoje kombinacje, tylko trzeba w to umieć grać.
Np. pretensje do PAD, że pojechał na skoki zamiast "reagować" - to dopiero kompleksy wyłażą. A jak miał reagować?
Z bezczelną babą się kłocić? Wydał oświadczenie i ją olał.

Niestety, reszta waadzy już zrobiła wilczka, będą jakoweś komisje powoływać, na to natychmiast Niemcy poparli Izrael - kurna, kto tu rządzi???

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @eska 29 stycznia 2018 17:45
29 stycznia 2018 17:48

Napiałem przecież, rządzą wierzyciele a nie ich prokurenci.

zaloguj się by móc komentować

eska @stanislaw-orda 29 stycznia 2018 17:48
29 stycznia 2018 18:09

To za proste. Sytuacja jest nieco ciekawsza i wiele więcej zależy od determinacji na miejscu.
Dlatego też pilnie obserwujmy, kto i co wykona.

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @eska 29 stycznia 2018 17:45
29 stycznia 2018 18:09

Żeby to był takie proste:

Rząd Izraela z rozmysłem i pełna siłą uderza akcją medialną w Polski Naród oraz jego władze.

Z uwagi na niepewny kontrakt z Homarem – czołga się 40 mln naród – żart.

Podzielam uwagi jednego z komentatorów – w ciągu 2 lat może popełniono błędy w polityce zagranicznej ale tego nie ma wobec Telawiwu. Gdyby był jakieś sugestie i uwaga wszak ustawa była cały czas prezentowana ambasadzie Izraela i bardzo dobrze jej procedowanie było znane.Dyplomaci mówią jedno tak ostre atomowe uderzenie – nie jest przypadkowe a wykonane z pełną premedytacją.

Mamy szereg ukłonów np. 100 mln na remont cmentarza za 10 mln zrobiło by się cały na nowo. Nie zapominajmy gdyby nie decyzja PBS w ostatniej chwili o zmianie samochód w szpitalu była by wcześniej.

Mamy te urocze kolacje szabasowe u sierżanta a teraz – niczym szmatą wyciera się nami podłogę.

Fakt chodzi o duże sumy – ale nie o rakiety do systemu Homar. Cóż izraelski koncern tylko grał z nami by ugrać coś za odpuszczenie za dużo obiecywali – mamy przykład z rakietami ppanc tak cudowny nie był.

Izrael dobrze kalkuluje ustawa w kongresie przejdzie, płatnik jest obrabiany. Właśnie obecny rząd polski zdaje test dla Waszyngtonu – czy w chwilach kryzysowych są tu u władzy gracze czy pętaki.

Bo co należy zrobić – zejść z linii strzału co robi PAD [komunikat wydany i narty] lub przytomnie odpowiedzieć jak MM – Auschwitz i Arbeit macht frei to nie polskie nazwy i słowa a dla ambasador  nie ma czasu .

Cóż reszta ekipy to dno – chcą dialogu i uczyć ludzi którzy mają pełen przegląd sytuacji i biją na odlew.

Zapomniałem jest jeszcze postawa Ryżego – ten akurat dostał amnezji i jest chwilowym analfabetą na twiterze.

Bo ludzie od Schetyny i Petru ze szczęścia się obesrały w majtki – nieboraki nie wiedzą że zmiana bielizny jest nie codziennie ale jak w ruskim wojsku co zmianę pory roku.

To co Bibi i jego ludzie mogą ugrać na boku z Rosją i Niemcami – uderzając w Polskę to tylko wliczona prowizja. A że rozegra się parę rzeczy w wewnętrznej polityce -np. spuszczenie emocji społecznych w ramach wyrzutu nienawiści do Polaków to tylko dodatkowy bonus.

zaloguj się by móc komentować

eska @eska
29 stycznia 2018 18:16

Jednego nie rozumiem - naprawdę ktoś wierzy, ze nam zabiorą te 65 mld bez naszej zgody? Przecież to bzdura.
To tylko straszak, interesy dotycza zakupów broni, bo to jest potężna kasa do wyjęcia (bodajże 80 mld dolarów).
A kto sprzedaje broń, ten ma kontrolę. Dżisas....

Reszta to tylko "sprawdzanie bojem", właśnie nas sprawdzają nasi sojusznicy.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @eska 29 stycznia 2018 18:16
29 stycznia 2018 18:22

Dla mnie jest to oczywiste: parcele miejskie, ziemia, lasy.

zaloguj się by móc komentować

eska @KOSSOBOR 29 stycznia 2018 18:22
29 stycznia 2018 18:52

A co w tym oczywistego?
Przeciez to ma własność i hipoteki. Jedyna rzecz to dopilnować, żeby to wszystko miało w porządku księgi wieczyste. Prawo europejskie wszędzie zakłada, że mienie obywatela bez spadkobierców przechodzi na własność państwa. Jak tu przed wojną mieszkali jacyś Żydzi bez polskiego obywatelstwa, to możemy oddać - dużo ich nie było.

A PRL została uznana przez aliantów jako formalne państwo, spadkobierca II RP, więc o co chodzi? Może jacyś komuniści, czyli PZPR, coś komus zabrała - to niech oddadzą :)))
To jest wg zapisów tego aktu 447 nie do wykonania w realiach nie tylko polskich, ale i UE. No chyba, że powiedzą, że PRL to nie było państwo polskie - a to w takim razie niech oddadzą Kresy :))

To tylko straszaki, pod spodem są zupełnie inne interesy.

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @stanislaw-orda 29 stycznia 2018 17:37
29 stycznia 2018 19:14

Ojciec mojego śp przyjaciela mówił czasem:  Zachowuje się jak żyd zepsuty powodzeniem. Okazuje się, że powiedzonko jest aktualne.

Tę izraelską namiestniko-komsomołkę zignorowano, PMM gadał z Bibim bez jej udziału. Odnoszę wrażenie, że awantura się uspokaja. 

Zdecydowany odpór działa.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @eska 29 stycznia 2018 18:52
29 stycznia 2018 19:18

No proszę Cię: państwo dysponuje potężnym, zagrabionym mieniem, którego NIE CHCE zwrócić Polakom. Tzw. rekompensaty /palcem na wodzie i w nikłym procencie wartości zrabowanego mienia/ w planowanej ustawie "reprywatyzacyjnej" /co za szatańska ironia!/ zwala na... PODATNIKA. Czyli mają ludzi /suwerena :)))/ za bydło do nieustannego golenia. Łajdactwo tego numeru jest oczywiste. Pisowskie, patriotyczne etc.. 

A więc to państwo dysponuje mieniem, które może podłożyć namolnym Żydom w ramach tych 65 mld. dolarów. A że nasi funkowie to gnojki oczywiste  i zależne, przeto, Esko, jak sądzisz? Co gnojki zrobią??? Dla mnie jest to oczywiste. Przecież oni skaczą przed Żydami z gałęzi na gałąź, jak to ładnie opisuje Michalkiewicz. 

Aha, księgi wieczyste na np. majątki ziemiańskie zamykano i zakładano nowe, postępowe, komunistyczne... To Niemcy pilnują swoich ksiąg wieczystych jak oka w głowie - ale przecież o tym wiesz /casus Agnes Trawny i wyrok polskiego sądu/. Polskie sądy nie respektują naszych ksiąg wieczystych - załatwiają to dekretem rolnym PKWNu. Mimo kilku wyroków Sądu Najwyższego, uznających dekret za sprzeczny z prawem, nawet wówczas obowiązującym. Dla mnie PiS to wręcz kontynuacja PKWNu. Zbrodniczej, komuszej szajki, zrzuconej tu przez Sowietów. 

Od początku, od Okrągłego Stołu, kwestia zwrotu REALNEJ WŁASNOŚCI /nie ułamkowych rekompensat ściąganych z podatnika/ była pokerowym "sprawdzam" co do rzeczywistych intencji tutejszej władzy. Dla mnie to gnojki. I tyle.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @eska
29 stycznia 2018 19:50

Dokładnie. Skoro za numer z Caracalami poleciał poprzedni układ rządzący, to obecny powinien być mądrzejszy.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @eska
30 stycznia 2018 07:56

Problem w tym, że dzisiejszy Izrael, to nie ten z lat 60. czy 70. XX w. - dzisiaj blisko 80% mieszkańców mówi po rosyjsku. Słowem to jest zwyczajna postsowiecka kraina.

I dotychczasowi mieszkańcy po prostu szukają ratunku w polskich paszportach - Bibi, aby im tę szansę ucieczki zablokować uruchomił całą "akcję" (przy pomocy tej posowieckiej dyplomatki), aby w Polsce wzmogły się nastroje przeciwko ich przyjazdowi do "ziemi ojców" ze stratą dla "ziemi praojców"... bo kimże wówczas on będzie rządził... nasłanymi agentami ?

zaloguj się by móc komentować

eska @marek-natusiewicz 30 stycznia 2018 07:56
30 stycznia 2018 17:18

To też całkiem możliwe..
Ale głównie chodzi o kasę, idę o zakład.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować