-

eska

Jak się robi zamach stanu

Niejaka Kasia, ongiś Hejke, dziś już tylko Gójska (chociaż Rachoniowa), napisała w ostatnim GaPolu rzecz niezwykłą zupełnie.  Otóż doniosła z autentycznym entuzjazmem, że udało się obniżyć zaufanie elektoratu PiS do własnego prezydenta z początkowych ponad 90% do zaledwie 64%. Dobre, co nie?
A wszystko to dzięki intensywnej pracy „strefy wolnego słowa”. Wystarczyło trochę kasy na reklamy z PGZ i Sakiewicz pogrzebał cały swój autentyczny dorobek z wielu lat.
Dobra, to zacznijmy od początku:

Na  początku była Solidarność, a potem stan wojenny. Tuż przed stanem wojennym Geremek dogadywał się już z Rakowskim w sprawie „uśmierzenia” ruchawki, co się wymykała spod kontroli, czyli wywalenia tzw. ekstremy „S”  i wciągnięcia związku w system władzy PRL w zamian za jakieś przywileje. Niestety, było to nie do wykonania wobec wówczas panujących nastrojów, nota bene podsycanych także przez tzw. beton PZPR. Ciąg dalszy znamy, 13 grudnia 1981 itp.
Internowano parę tysięcy ludzi, w tym zwłaszcza ową ekstremę, a Wałka posadzono osobno, co prawda w luksusowej, ale izolatce. I tam właśnie, w Arłamowie, wiosną 1982 roku złożono mu propozycję – jak się odetnie od ekstremy i założy związek od początku, bez oszołomów, to będzie koniec stanu wojennego, wszyscy wyjdą na wolność i zapomnimy o temacie. I wiecie, co zrobił Wałęsa? ODMÓWIŁ!

Sam, w pojedynkę, ten okropny Bolek itp. – odmówił zdradzenia kolegów, z którymi sam wcześniej walczył jak głupi. Było po temacie.
---------------------------------------------------------
W roku 1983, a więc zaledwie rok potem, tuż po zakończeniu stanu wojennego, kolejne środowisko zaproponowało dogadanie się z Jaruzelskim i Kiszczakiem.  To był Macierewicz i jego „Głos”, a tezy opracował Dorn, co sam opisał lata później. Pamiętajmy, że z „Głosem” cały czas był związany Kaczyński. Macierewicz proponował „sojusz wojska, Kościoła i związku zawodowego. Jaruzelski, Glemp i Wałęsa - taki triumwirat”. W tym celu odbył kilka spotkań z ludźmi ówczesnego podziemia, ale wszyscy go uznali za wariata.*
---------------------------------------------------------------
Minęły następne cztery lata smuty i rozpadu, a po drodze zaszła rzecz absolutnie straszna, czyli mord na ks. Jerzym Popiełuszce. W roku 1987 sytuacja była już zupełnie inna. Podziemie „S” się wypalało, komuna zdychała gospodarczo, w Sowietach zaczęła się pierestrojka, natomiast jedyną w miarę zwartą organizacją podziemną była Solidarność Walcząca (SW) Morawieckiego. I wtedy nasi milusińscy przywódcy opozycji doszli do wniosku, że trzeba łapać władzę, bo jak komuna sama padnie, to może im się sytuacja wymknąć z łapek. Czyli trzeba się dogadać z Kiszczakiem i wyautować Morawieckiego. Oczywiście prym wiodło w tych dyskretnych rozmowach środowisko Geremka/Michnika, przekonali kilku z ważniejszych działaczy podziemia (Bujak, Frasyniuk), w końcu przekonali też Wałka.

Ale nie byli sami, bo przy Wałęsie był Lech Kaczyński, a z nim jego brat, czyli przedstawiciel „Głosu”. Dlaczego nie sam Macierewicz? Bo dwa grzyby w barszcz to za dużo – Kiszczak miał do wyboru Geremka albo Antoniego. Oczywiście wolał Geremka.
I tak pogrzebano prawdziwy NSZZ „Solidarność” i założono „nówkę” – KKW „Solidarność”, a oto jej skład:

Lech Wałęsa, Zbigniew Bujak, Jerzy Dłużniewski, Władysław Frasyniuk, Stefan Jurczak, Bogdan Lis, Andrzej Milczanowski, Janusz Pałubicki, Stanisław Węglarz.
Sekretariatem do spraw zagranicznych kierował Andrzej Celiński.
Powołano Biuro Krajowe, w skład którego weszli: Andrzej Celiński, Jarosław Kaczyński, Henryk Wujec, Lech Kaczyński. Janusz Onyszkiewicz został rzecznikiem prasowym KKW.
Doradcami byli: Bronisław Geremek, Jacek Kuroń, Tadeusz Mazowiecki, Adam Michnik, Andrzej Stelmachowski, Andrzej Wielowieyski, Jerzy Zdrada/za Wiki**

Oczywiście członkowie władz prawdziwej „S” dostali piany i próbowali to obalić. Powołano tzw. Grupę Roboczą Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, tyle, że to nic nie dało. Po prostu zostali, mówiąc brutalnie, olani – i przez władzę i przez KKW.***
---------------------------------------------------------------------------------------
I teraz zaczyna się najciekawsze, bo owa „zdradziecka banda” Kiszczaka (jak to dzisiaj mawiają „prawdziwi patrioci”), namawiając się na Okrągły Stół, miała jeden problem – Morawieckiego, który miał struktury i wzywał do przeczekania, aż komuna sama padnie. Należało go załatwić, co zrobiono, aresztując jego i Kołodzieja, a potem wywalając z Polski. A wszystko to przy aprobacie KKW, a nawet za pomocą jej członków - a jak się to odbyło dokładnie, to niech Wam Kornel sam opowie.
Nic nie opowiada? A to niezmiernie ciekawe, bo sprawa wśród ludzi SW jest doskonale znana.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Kaczyński zaistniał w opozycji dzięki Macierewiczowi i jego środowisku. Macierewicz z kolei ma to do siebie, ze nie znosi żadnej władzy nad sobą, a więc nigdy i nigdzie nie zagrzał długo miejsca, za to ma grupę wyznawców. Jeden z jego „wychowanków”, niejaki Cenckiewicz, profesurę nawet  zrobił, budując legendę strasznego Bolka, żeby zakryć faktyczną historię tamtego czasu, a dokładnie wyścigu do władzy i dogadania się z Kiszczakiem pomiędzy dwoma związanymi ze sobą od początku (KOR), a jednocześnie konkurującymi o przywództwo środowiskami opozycji.  I tak to się toczy od początku, z jednej strony Michnik (Geremek), z drugiej Kaczyński (Macierewicz).
UW/PC, PO/PIS  itd.
----------------------------------------------------------------------------------------------
W 2015, chyba za sprawą naszego świętego Jana Pawła II, niespodziewanie u władzy znaleźli się ludzie zupełnie spoza tego układu, czyli Duda i Szydło. I zaczęli się wymykać spod kontroli. A wraz z tym „wymykaniem się” nagle niezwykle wzrosła pozycja Polski. Oczywiście była to głównie  zasługa sytuacji międzynarodowej, jednak obydwoje rozegrali to znakomicie. I dlatego już ich nie ma.
I to by było na tyle, a jak ktoś chce szersze tło historyczne, to niech sobie kupi artykuł prof. Andrzeja Nowaka w ostatnim „Do Rzeczy”.

 

*https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/gw-macierewicz-chcial-porozumienia-wojsko-kosciol-solidarnosc,654148.html

**https://pl.wikipedia.org/wiki/Krajowa_Komisja_Wykonawcza_NSZZ_%E2%80%9ESolidarno%C5%9B%C4%87%E2%80%9D

***http://www.encysol.pl/wiki/Grupa_Robocza_Komisji_Krajowej_NSZZ_%E2%80%9ESolidarno%C5%9B%C4%87%E2%80%9D


PS. Za długo żyję, zbyt wiele widziałam na własne oczy. Poznałam swego czasu i Kaczyńskiego i Gwiazdę i Morawieckiego i całą resztę „tuzów”. I ma już dość mydlenia oczu ludziom „dla dobra sprawy”. Od kwietnia 2016 wiedziałam, że znowu przyjdzie rozwałka, bo za dobrze idzie i zaczynamy wychodzić z tego piekielnego układu sprzed trzydziestu lat. No i przyszła.
Ale nie wszystko stracone tym razem, więc uszy do góry :)
 

 tagi:

eska
29 grudnia 2017 16:42
37     3086    6 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Maryla-Sztajer @eska
29 grudnia 2017 17:25

:).

.

 

zaloguj się by móc komentować

eska @Maryla-Sztajer 29 grudnia 2017 17:25
29 grudnia 2017 17:28

Ciut ten :) przez łzy, ale co tam.... trzeba siać 

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @eska
29 grudnia 2017 17:30

impossible mission:)...

.

a Kornel przecież mówi.....

.

 

zaloguj się by móc komentować

Zbigwie @eska
29 grudnia 2017 17:40

A co tam nowego u oblata benedyktyńskiego doradcy Prezydenta Andrzeja Dudy?

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @eska
29 grudnia 2017 17:42

mission impossible

.

 

zaloguj się by móc komentować

Nieobyty @eska
29 grudnia 2017 17:52

Glosa

1. Nie na „kocią łapę” Rachoniowa  - są po ślubie w kościel

2. Brakuje roku 1985 i spotkania Jaruzelski - David Rockefeller

Do wywraca wszelkie układy krajowe i projekty z 83.

3. Premier Szydło - jej ważna praca zostanie dopiero doceniona jeszcze nie dziś. 

A prezydent - nie docenił jednej roli kadr a tych mu zabrakło.

Ps. Zamyka nam się  okno a historia przyspiesza, koncepcje  z lata są nie aktualne. Po raz trzeci Makreal robi wał Warszawie [1 raz po spotkani z JK robi pucz, 2. po jej  wizycie ryża kanalia  jest wybierana ponownie, 3. po kolejnej ofercie i zmianie na  MM- odpalona jest Bruksela].

Cóż cieżki los kretynów zamiast gada dobić gdy ranny - tuczy się go własna krwią. 

Nawet Sariusz mówi jasno czas na atak a nie chowanie się za gardą gdy druga stona bije poniżej pasa.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @eska
29 grudnia 2017 18:01

ESKA

Zajrzałam na s24, gdzie nie komentuję.

Fogelman to może potem. Wcześniej Wujec.

.

 

zaloguj się by móc komentować


eska @Maryla-Sztajer 29 grudnia 2017 18:01
29 grudnia 2017 18:11

A tego to nie wiedziałam....

zaloguj się by móc komentować

eska @Nieobyty 29 grudnia 2017 17:52
29 grudnia 2017 18:15

To ona pierwszy ślub miała cywilny tylko? No to była Hejke "na kocią łapę" :)

A co do reszty, to własnie się rozwala Trójmorze, a poszczególne kraiki Merkel sobie kupuje pojedyńczo. Kijów już kupiła całkiem, stąd pochwała banderyzmu przeciwko Korpusowi Narodowemu Biłeckiego. Itd., itp.

zaloguj się by móc komentować

eska @Zbigwie 29 grudnia 2017 17:40
29 grudnia 2017 18:16

A co tam u Putina? 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @eska
29 grudnia 2017 18:28

A w czym upatruje Pani tych szans i tej nadziei dzięki którym nie wszystko stracone? Szydło założy swoją partię?

zaloguj się by móc komentować

Zbigwie @eska 29 grudnia 2017 18:16
29 grudnia 2017 18:45

U Putina marnie! 

Co do wygrania wyborów nie ma watpliwości. Jednak istnieje obawa o frekwencję wyborczą po wykluczeniu Nawalnego. Może być poniżej 60%! I dlatego kandyduje na prezydenta Ksenia Sobczak - podwyższy frekwencję o 2-3%. Ogromne nadzieje wiąże Putin z kandydatem na kandydata na prezydenta - dyrektorem sowchozu im. Lenina o nazwisku Грудинин Павел Николаевич https://www.leftfront.org/candidate2018/page.php?c=28 - jego udział ma podwyzszyć frekwencje do ponad 70%!

W związku z ultimatum Kongresu zawartym w uchwale H.R. 3203 z dnia 25 lipca 2017 r.  podpisanym przez prezydenta Donalda Trumpa 2 sierpnia 2017 r. i spodziewanymi raportami ministra finansów wspólnie z dyrektorem CIA i sekretarzem stanu Rexem Tillersonem, które maja byc przedstawione do 2 lutego 3018 dpowiednim komisjom Kongresu, w Moskwie zapanowała pewna panika. Wszyscy spodziewają sie nowych sankcji USA. Kapitał już ucieka z Rosji! Przeczytaj:

Investors Reported Fleeing Russia Amid Worries About New U.S. Sanctions: https://www.rferl.org/a/foreign-investors-reported-fleeing-russia-at-year-end-2017-amid-worries-new-us-sanctions-oligarchs-state-corporations-close-kremlin/28940941.html 

- A dlaczego nie chcesz odpowiedziec na moje pytanie o swojego oblata benedyktynskiego - doradcę Praezydenta Andrzeja Dudy?

- Czy ten profesor oblat zostanie w końcu aresztowany?

zaloguj się by móc komentować

Zbigwie @Zbigwie 29 grudnia 2017 18:45
29 grudnia 2017 18:48

PS: BŁĄD - do  2 lutego 2018  roku!

zaloguj się by móc komentować

eska @eska
29 grudnia 2017 18:51

Poprawiłam tekst, bo nie chcę procesu.
Kasia ma ślub kościelny z Rachoniem. Nie wiem, jakim cudem po rozwodzie i dwójce dzieci z pierwszym mężem, ale cóż....

zaloguj się by móc komentować

eska @Zbigwie 29 grudnia 2017 18:45
29 grudnia 2017 18:53

A co mnie obchodzi profesor oblat?
Bardziej mnie obchodzi, dlaczego nagle tak podrożały patrioty i homary.

zaloguj się by móc komentować

eska @rotmeister 29 grudnia 2017 18:28
29 grudnia 2017 19:00

A skąd! Ewentualny układ nowego POPiS opisałam tutaj >
https://www.salon24.pl/u/eska/827064,o-co-chodzi-z-ta-rekonstrukcja-rzadu-tak-naprawde

Ale co się wykluje, to dopiero zobaczymy. To jest walka o schedę po Kaczyńskim i tyle. Pytanie, co wygra, dobra zmiana czy kontynuacja starych układów w nowych osobach.

zaloguj się by móc komentować

Caine @eska
29 grudnia 2017 20:18

Homary podrożały, ponieważ amerykańskie koncerny najpierw odpowiadają przed udziałowcami. A skoro MON ogłosił, że są to systemy bezkonkurencyjne (tj. oferty konkurencji nie będą brane pod uwagę) - panu analitykowi L...M.. czy też R... po odhaczenie znaczków w tabelce Excela wyszło, że cena powinna pójść w górę. Biada menadżerowi, który tej wyższej ceny nie utrzyma.

zaloguj się by móc komentować

eska @Caine 29 grudnia 2017 20:18
29 grudnia 2017 20:27

Aha, bo amerykańskie koncerny produkujące dla wojska to w ogóle nic wspólnego nie mają z polityką :)))

 

zaloguj się by móc komentować

Caine @eska
29 grudnia 2017 20:39

Zapewne mają. Ale nie przeszkadza im to sięgać do kieszeni amerykańskiego podatnika. Trzeba było Trumpa i tupniecia nogą, aby cena supersamolotu F35 spadła do akceptowalnego poziomu.

zaloguj się by móc komentować

Zbigwie @telok 29 grudnia 2017 17:36
29 grudnia 2017 21:34

@telok > Może jest Pani używana przez kolegów ze styropianu do puszczania bajek?

===========

Eska wierzy w te bajki, które aktualnie puszcza w świat.

Od czasu do czasu zmienia sobie idola i pojawiaja sie stosowne bajki. 

Teraz Jej idolem stał sie Prezydent Andrzej Duda, a wczesniej był nim Jerzy Targalski  vel Józef Darski.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @Zbigwie 29 grudnia 2017 18:45
29 grudnia 2017 23:13

U Putina marnie! 

No chyba nie aż tak! Przecież ma cerkiew prawosławną i kości męczenników, które są wystawiane na światło dzienne. Hm, dlaczego po raz trzeci???  Chyba akcje na Wschodnim Wybrzeżu emitowano nieco za wcześnie i teraz przychodzi się układać. A frekfencja wyborcza 60%, plus czy minus 5%, to jak najbardziej normalka dojrzałych/przejrzałych demokracji zachodnich. A Jeruzalem stolicą więc szafa gra ... czy też niebacznie gdzieś zbłądziłem i w 'wilcze' ślepia spozieram ...

zaloguj się by móc komentować

eska @Zbigwie 29 grudnia 2017 21:34
30 grudnia 2017 02:01

Nie łżyj, Targalski nigdy nie był moim idolem, a już na pewno nie po tym, jak rozwalił RKW.
 

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @eska
30 grudnia 2017 10:40

No ale co z tymi korytarzami hjumanitarnymi? Co za kret je ryje?

zaloguj się by móc komentowaćRozalia @stopfalszerzom 30 grudnia 2017 10:40
30 grudnia 2017 13:08

Pół roku temu na korytarze humanitarne namawiała strona kościelna w ramach miłośmierdzia. Wtedy jednak wszystko wskazywało na to, że rząd Beaty Szydło skutecznie się opędzał. Teraz Morawiecki senior twierdzi, że trzeba przydziałowych islamistów przyjmować i "zrobić z nich nas". Nie wiem kogo konkretnie ma na myśli, bo kim tak naprawdę jest Kornel Morawiecki i jego syn, a zwłaszcza jego rodzina, tajemnica to wielka. Trudno wyczuć w kogo mieliby się zmienić "uchodźcy", jakich  NAS  ma na myśli. Niekoniecznie nas nas.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @Rozalia 30 grudnia 2017 13:08
30 grudnia 2017 13:30

Biedny stary pan Kornel, ktoremu wydaje sie, ze ci ludzie zdolni sa do jakiejkolwiek asymilacji...Humanitarni naiwniacy (ktorych slysze tu od 90-tych lat) z zachodu tak pitola w tych wszystkich swoich madrych dyskusjach, rzady stwarzaja im specjalne darmowe programy integracyjne: jezyk, mnostwo roznych kursow, itd, i wielka kupa z tego wyszla. Oni maja to wszystko w nosie i smieja sie w twarz. Zyja sobie spokojnie na socjalu (bo im sie nalezy), po co maja sie integrowac.

zaloguj się by móc komentować

eska @Zbigwie 30 grudnia 2017 11:55
30 grudnia 2017 15:16

Ty łżesz, a linkiem sam to udowodniłeś, każdy sobie może przeczytać, co pisałam.
Wtedy zresztą też mnie obraziłeś, pogratulować metod.

zaloguj się by móc komentować

Zbigwie @eska 30 grudnia 2017 15:16
30 grudnia 2017 18:15

Ciągle te bajki z mchu i paproci!

Gratulacje.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @telok 30 grudnia 2017 14:33
31 grudnia 2017 09:34

Pan Kornel po prostu nie widzi przeszkod, zeby Polska byla "ubogacona". Troche inaczej mowil 3 lata temu, co raczyl przypomniec jego byly partyjny kolega Pawel Kukiz:

 

http://wmeritum.pl/pawel-kukiz-uderza-kornela-morawieckiego-przypomina-wywiad-dla-wyborczej-innych-wypowiedzi-milego-czytania/216968

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @telok 30 grudnia 2017 14:33
31 grudnia 2017 13:53

Aż szkoda że syn nie spełnił marzenia starego Kornela o eutanazji. Chociaż on pewnie nie siebie chciał eutanazjowac.

Z upgrajdowany Wałek na nowe czasy, wersja 2.0 poprawiona. Mówi to, co syn ma na żądanie swoich właścicieli wykonać. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @eska 30 grudnia 2017 15:16
4 stycznia 2018 08:21

Jesteś takim lustrzanym odbiciem Jankowskiej.

zaloguj się by móc komentować


bendix @eska 5 stycznia 2018 00:46
6 stycznia 2018 05:47

Co ma Targalski do tego że jesteś jak Jankowska?

greetings!

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix 6 stycznia 2018 05:47
6 stycznia 2018 09:08

Nie różnisz się niczym od Sadło i Staniszkis.

Jedyna rzecz na plus (+) to to że nie wrzuciłaś awatara ze zdjęciem jak masz 19 lat jak Jankowska na s24.

Pozdrawiam.

ps. Za avatara Cię cenię.

B.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @eska
6 stycznia 2018 09:33

Ktoś stale czuwa, aby testament polityczny Geremka był w Polsce zrealizowany.

Kto nim jest w europejskim (światowym) Sanhedrynie?

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować