-

eska

Jedno zdanie Kaczyńskiego

Z oczywistych powodów obejrzałam wczoraj z wielką uwagą wywiad  z Jarosławem Kaczyńskim w TVP. Dzisiaj oczywiście wydarzenie to „przykryto” wczorajszą zadymą z policją pod pałacem prezydenckim, tyle że już wczoraj, tuż po owym wywiadzie, w programie Rachonia, bardzo starannie przykryto, a raczej zmanipulowano najważniejsze stwierdzenie z tego wywiadu – cóż takiego bowiem powiedział Kaczyński?

Ano stwierdził, że cały system państwa został tak wymyślony, żeby blokował rozwój Polski i przedsiębiorczość obywateli. Powiedział także, bardzo wyraźnie, że program PiS z 2015 roku był oparty na głównych postulatach potencjalnych wyborców (emerytury, sądownictwo, wiek szkolny, bezrobocie). Tłumacząc z polskiego na nasze > dał do zrozumienia, że PiS spełnił większość swoich obietnic wyborczych i w istniejącej sytuacji politycznej nie może otworzyć nowych frontów, o ile wyborcy tego nie zażądają. Wskazał wręcz palcem na rolników – dali pretekst protestem i reakcja jest natychmiastowa. Czyli > ludzie kochane, postawcie jasne żądania, to będziemy mieli pretekst – inaczej się wykrwawimy w zadymach przedwyborczych.

To zdanie powinno się stać początkiem wielkiej, wielowątkowej i wielowymiarowej dyskusji – ale kto ją ma zainicjować? Cóż, wydawałoby się, że mamy telewizję, przyjazne gazety i portale – he, he, zapomnijcie! Wczorajsza rozmowa u Rachonia najlepiej pokazuje, co nam z tych „naszych” mediów wychodzi – a wychodzi totalna pycha plus kompletne zidiocenie. Rachoń czujnie wyłapał zdanie Kaczyńskiego i o nie właśnie pytał, ale rozmowa w studiu, mimo obecności Orła i Skowrońskiego, tak się jakoś potoczyła, że znowu sprowadzono ją do problemu sądów. Bardzo cwane to było.

Otóż, mili moi PT Czytelnicy, sądy to nie jest sedno problemu!
W systemie, o którym mowa, rola sądów jest oczywiście kluczowa, były one bowiem (i są nadal) strażnikiem tego systemu. Niemniej nawet wymiana wszystkich sędziów tudzież zmiany w kodeksach niewiele pomogą, jeśli nie zmieni się prawa!!! I nie o prawo karne tu chodzi, tylko o te niezliczoną ilość ustaw, a przede wszystkich rozporządzeń, tworzonych przez biurokrację pod dyktando lobbystów, które kompletnie paraliżują normalną ludzką aktywność.

Wystarczyłoby dopisać dwa zdania w ustawie o gospodarce przestrzennej, żeby zablokować samowolę deweloperów i jeśli nie uniemożliwić, to przynajmniej utrudnić takie numery jak skandaliczna prywatyzacja w Warszawie. Podobnie z samowolą prezydentów, burmistrzów czy wójtów i tworzeniem się udzielnych księstw w samorządach – kilka niewielkich zmian w ustawie samorządowej, a dokładniej wycofanie poprawek wsadzonych tam na wniosek Tuska po roku 2000 – i wszystko by wyglądało inaczej.

Ale temat jest dużo szerszy i dotyczy wprost zwykłych ludzi, oto z pozoru śmieszny  przykład z mojej działki zawodowej – dlaczego w każdym projekcie zwykłego domku  w razie braku kanalizacji musi być pełny projekt szamba, skoro szamba są gotowe do kupienia w sklepie??? Czysta fikcja, ale kosztuje, bo za projekt się płaci. I takich wymagań, kompletnie idiotycznych i przemyconych w różnych rozporządzeniach, są tysiące. I dotyczą one praktycznie wszystkich dziedzin życia. To wszystko trzeba wywalić!
Tylko kto ma o tym rozmawiać, tłumaczyć ludziom sprawy, których nie rozumieją z racji zawiłości przepisów, spowodować oddolny nacisk na owe zmiany? Ano nie ma kto – tzw. nasi po pierwsze sami kompletnie się na tym nie znają, po drugie wolą grzać kasę na prostych aferach i podkręcaniu atmosfery. Przykład:
Dwa lata temu w rocznicę Smoleńska PAD odsłonił tablice pamiątkowe pod pałacem prezydenckim. Oczywiście natychmiast rzuciła mu się do gardła HGW. Napisałam szybciutko krótką notkę wyjaśniającą, że (i dlaczego) owe tablice stoją tam absolutnie w zgodzie z obowiązującymi przepisami. Dostałam telefon z Warszawy od Bardzo Ważnej Osoby z zapytaniem, czy jestem pewna i czy mogą to wykorzystać w TVP. Oczywiści się zgodziłam – efekt? Ano przeczytali i skorzystali – jednak nie zacytowano, bo trzeba by ujawnić autora, za to zinterpretowano po swojemu, kompletnie przeinaczając i bredząc głupoty.
I tak jest ze wszystkim – stały zestaw wsobny komentatorów i publicystów, którzy bredzą na dowolne tematy bez jakiegokolwiek przygotowania, tylko z jednym zamiarem – nakręcić atmosferę, bo to podnosi oglądalność, a przecież najważniejsza jest kasa.

Drogi Panie Prezesie!
Ma Pan świętą rację, sugerując, że PiS, chcąc wygrać i kontynuować zmiany, musi mieć mocne wparcie w wyraźnie wyartykułowanych postulatach wyborców. Niestety, na przeszkodzie do owej artykulacji stoją „tłuste koty” wyhodowane przez PiS w ostatnich latach i obżerające się w szeroko rozumianej sferze informacyjno-propagandowej.
I obawiam się, że tego nie przeskoczymy, ba, będzie gorzej, bowiem coraz bardziej jest grzany kolejny „palący” temat, czyli stosunek do Ukrainy, a tym samym do USA i Rosji. I na tych, jakże zrozumiałych emocjach, dokonuje się obecnie starannego podziału prawicowego elektoratu. Oczywiście równie starannie pomijając faktyczne powody nagłego wzrostu sympatii do banderowców w Kijowie.

Cóż, nasi dzielni propagandyści/celebryci dalej bredzą po najmniejszej linii oporu, kompletnie się nie przejmując skutkami. I starannie nie tylko pomijają, ale zamilczają poważne tematy poruszane przez fachowców spoza celebryckiego grona, tematy dotyczące wprost codziennych bolączek zwykłego obywatela i będące przejawem owego systemu opresji, o którym mowa. I z taką zmasowaną propagandą, tłumiącą de facto poważną dyskusję z obydwu stron strony politycznej, to my, wolni strzelcy – nie wygramy...tagi:

eska
27 lipca 2018 12:12
18     5349    13 zaloguj sie by polubić
komentarze:
dziad-kalwaryjski @eska
27 lipca 2018 12:39

100 x konkretna Eska każdego dnia. To zostałoby zauważone i przejęte przez ważnego aktora u góry. Co do absurdów pamiętajmy, że to za co musi płacić pieniędzmi i czasem 95-ciu zwykłych ludzi jest zarobkiem dla 5-ciu. A realna władza składa się z tych 5-ciu.

zaloguj się by móc komentować

OstatniMit @eska
27 lipca 2018 13:15

Przy Kaczyńskim, Tusk wydaje się katechonem, Pawlak uczciwym, a Bronisław inteligentny.  Prezes nie panuje nad własną partią, a chce zmian w kraju?  

Prawda jest taka że  PiS to rak na konającym ciele narodu.  

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @eska
27 lipca 2018 13:43

"Oczywiście równie starannie pomijając faktyczne powody nagłego wzrostu sympatii do banderowców w Kijowie". Na urlopie byłem to się nie orientuję za bardzo. Jaki to faktyczny powód?

zaloguj się by móc komentować

eska @rotmeister 27 lipca 2018 13:43
27 lipca 2018 14:28

Oj, stary i znany - niemiecka kasa. Oczywiście w interesie niemiecko-rosyjskim, stary podział wpływów, jeszcze sprzed Majdanu.

zaloguj się by móc komentować

eska @OstatniMit 27 lipca 2018 13:15
27 lipca 2018 14:29

Mam nadzieję, ze zaraz stąd wylecisz :)))

zaloguj się by móc komentować

eska @dziad-kalwaryjski 27 lipca 2018 12:39
27 lipca 2018 14:31

100 x konkretna Eska każdego dnia

Nie ma takiej opcji, nie przebije się - ani ja ani ktokolwiek inny spoza celebryckiego układu.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @eska
27 lipca 2018 14:37

100 procent racji.

Po pierwsze, nie mamy armat (medialnych).

Ci wszyscy co produkują się w mediach to popłuczyny po AGORZE, tudzież absolwenci rozmaitych szkół wyższych  obstalowanych na jednym i tym samym fundamencie  ideolo.

zaloguj się by móc komentować

eska @stanislaw-orda 27 lipca 2018 14:37
27 lipca 2018 14:56

Mało tego - oni wszyscy popadli w nowomowę, albo bredzą, albo bluzgają, innej opcji nie ma. Jak się im trafi ktoś mądry, to zacytują dwa zdania wyrwane z kontekstu i tyle. Poza tym powtarzają agendę dnia, starannie się przy tym podlizując albo dla odmiany - starannie siedząc na barykadzie :)

zaloguj się by móc komentować

bendix @eska 27 lipca 2018 14:29
27 lipca 2018 15:20

Dlaczego go nie zbanujesz?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @eska 27 lipca 2018 14:56
27 lipca 2018 16:20

To są skutki kataklizmów pod nazwą reformy oświatowe.

Czyli równanie w dół skutkuje tym, ze ktos samodzoelnie myslacy jest redukowany w pierwszej kolejnosci w interesie pozostałych chałturników.

PS

red. M. Rachoń  to kliniczny przykład awansu "koleżeńskiego" (kolega J. Kurskiego).

Arogancja z ignorancją ścigaja się u  niego o pierwszeństwo.

 

zaloguj się by móc komentować


qwerty @stanislaw-orda 27 lipca 2018 14:37
27 lipca 2018 21:36

Brak mediów ogólnokrajowych to jest problem kto ma media ten ma władzę

zaloguj się by móc komentować

chlor @qwerty 27 lipca 2018 21:36
27 lipca 2018 22:44

Kieyś uważano, że ten kto ma telewizję, ten straci władzę.

zaloguj się by móc komentować

eska @chlor 27 lipca 2018 22:44
28 lipca 2018 00:03

I to się, niestety, sprawdza....

Ostatnio u Kurskiego za ekspertów robią najgłupsi szczekacze Sakiewicza, to się musi źle skonczyć :)

zaloguj się by móc komentowaćKOSSOBOR @eska
29 lipca 2018 23:37

Esko, Esko... Supliki do Prezesa są bezskuteczne. Przecież on jest twórcą i gwarantem trwania tego stanu Polski. Pokazła nam, gdzie ma nasze chęci i dażenia - w sprawie raportu o WSI, w sprawie "smoleńskiej", w kwestii polskich przedsiębiorców /to u o. Rydzyka - pamiętne przemówienie/ i w kilku innych kwestiach. Jest osobistym przeciwnikiem zwrotu majątków Polakom /reprywatyzacji/. Co w świetle spolegliwości wobec żądań żydowskich wygląda coraz ciekawiej... 

Po prostu budujesz tzw. legendę Prezesa. Ileż razy można??? Przecież JK sam, systematycznie uwala tę swoją niby legendę!

zaloguj się by móc komentować

MZ @KOSSOBOR 29 lipca 2018 23:37
31 lipca 2018 10:44

Że też ludzie nie pamietają kto zniszczył arcybiskupa Wielgusa ,to by wystarczyło. 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować