-

eska

Pałac na piasku...

Od lata pilnie śledzę komentarze na różnych prawicowych portalach.
Ostatnio, powoli, ale jednak, lud, wstępnie ogłupiony zupełnie sztucznymi nagonkami, zaczyna przecierać oczy – i co widzi?
Ano widzi, że to nie PAD był szkodnikiem, tylko w sprawie wojska próbował bronić dobrych stosunków z NATO. Że PBS nie szkodziła wizerunkowo Polsce w UE, wręcz odwrotnie, była nadzieją dla słabszych, byłych demoludów. Że rząd nie działał dobrze, bo to Morawiecki uprawiał destrukcję i razem z Gowinem osłabiali autorytet Beaty. Że to Macierewicz jak głupi rzucił się nie na tego, co trzeba. Że niedługo w Zjednoczonej Prawicy najważniejszy będzie Gowin, bo pozbiera spady po opozycji i to on razem z Morawieckim nadadzą kierunek, a jedyny hamulcowy tego nowego „zakrętu”, czyli PAD, został skutecznie osłabiony. I lud się zaczyna pytać, co jest grane.

Odpowiadam – to tylko dotrzymanie kontraktu, który został zawarty po wyborach samorządowych 2014 [TUTAJ]
W ramach tego kontraktu nie przewidziano jednakowoż nadmiernego sukcesu, czyli samodzielnych rządów PiS (plus przystawki). Duda plus Szydło to było stanowczo za dużo dobrego i należało się dostosować do warunków umowy.
Niestety, opozycja okazała się zupełnie do kitu, projekty obalenia rządów PAD+PBS padły i teraz trzeba nakierować Polskę na „właściwe tory” odgórnie, czyli „wzmocnić” ZP wszelkimi spadami po totalnej i wejść na drogę fantasmagorii Morawieckiego i „nicnierobienia” Gowina.
I tylko lud nie może pojąć, jakim cudem Macierewicz, ten jakoby filar i gwarancja właściwego kierunku zmian, tak skutecznie pomógł w tej rozwałce i własnym samozaoraniu....

No cóż, lud dał się nabrać na bajki o WSI, a tymczasem nie o WSI tu chodzi, tylko o kasę – jak zawsze. Najwięksi gracze grają o polski rynek, choćby w dostawach sprzętu wojskowego czy leków, to są miliardy do wyżarcia. Dukaczewski sobie może jeździć po garnizonach, to już nie ma żadnego znaczenia, to tylko straszak dla naiwnych. Za chwilę pójdą odpowiednie zmiany i rozkazy i żaden garnizon go nie wpuści.
Za to Morawiecki przejmie kontrolę nad kasą  na wojsko, a Gowin na leki. Cóż, kontraktów trzeba dotrzymywać....
A kto i z kim zawarł ten kontrakt, to już pozostawiam domysłom PT Czytelników. Ja tam już swoje napisałam i to nie raz. I tylko proszę mi tu nie wpisywać fantasmagorii o żydowskim spisku, Judeopolonii itp., bo to kolejne bajki dla naiwnych.

Idzie o nowy podział świata, a Niemcy właśnie się zorientowali, że Polska ich wygryza z roli gwaranta spokoju w Europie i pośrednika w interesach tych największych. I że robi to skutecznie. Słynny Art. 7 czy uchwały Kongresu USA w sprawie mienia pożydowskiego to tylko preteksty, tak naprawdę nasi milusińscy właśnie handlują za naszymi plecami, za ile sprzedamy swoje, wypracowane przez PAD i PBS,  miejsce w świecie.
Kasa rządzi światem, drogie robaczki, a nam ta kasa jest potrzebna, żeby  w ogóle utrzymać obecny trend rozwojowy. Pan Morawiecki nam tę kasę załatwi, nie ma problemu. Niestety (co już widać), sporo mniej dostanie, niż się Kaczyński spodziewał.

https://youtu.be/OPdwXyDQTK0 tagi: dobra zmiana 

eska
20 stycznia 2018 17:07
30     1481    1 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Zbigwie @eska
20 stycznia 2018 18:15

ALL >

Każdy HOMO INTELLIGENS, po przeczytaniu powyzszego tekstu blogerki ESKI powinien postawic MINUS przy tej notce.

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @eska
20 stycznia 2018 18:21

" ...dotrzymanie kontraktu, który został zawarty po wyborach samorządowych 2014... "

 

Więcej takich dogoworów zawarli, za naszymi plecami. Ten mógł być, jak piszesz, najważniejszy — to znaczy, tak istotny, że się teraz dwoją, troją (i pięciorzą?) aby tylko móc dotrzymać planu sprzedania Polski — obcym.

Tak należy rozumieć plan Morawiecki = kasa.

Ja myślę, że nawet najbardziej zaczadzeni się w końcu zorientują, że ani pis, ani po, abi obecny popis (ktoś to znakomicie wykazał, że obecny gang warszawski, który udaje rząd, jest wynikiem porozumienia PO+PiS. Tajne porozumienie — a dostrzegłaś je. Trafiłaś tu w sedno.

Morawiecki = likwidator rent. Ktosie się zorientowały, że polski system emerytalny jest (jeszcze) zdrowy. Tzn. że jego podstawą jest (jeszcze) realna kasa, a nie dęta. 

To siup, gwizdnąć Polakom ich realne konta. Popodstawiać pod ich zawartość zmyśloną (łac. fiduciarną) walutę. Byle się 'ci Polacy' nie połapali, szybciuteńko zamierzają to urządzić, świecąc w oczy "elektryfikacją-samochodyzacją". Plany już są gotowe.

Wołanie: Morawiecki prowadź! Na kasę emerytów, okraść ją, sfuducjaryzować ją zamierzają. Morawiecki bynajmniej się nie kryje z tym, kogo będzie okradać. W papierach planistów nazywa się to: "zastawem pod kolejne korzystne kredty", to jest raczej to samo.

 

PS

Wiesz, nie przypuszczam, że wiele osób skomentuje. Jedni są jeszcze zauroczeni geniuszem Naczelnika, im potrzeba będzie lat, by przejrzeli na oczy. Innym temat "jakoś nie leży", albo też "muszą zaatakować" tak jasny wywód, jak Twój. Muszą, bo się misiaczki uduszą. Ech!

zaloguj się by móc komentować

eska @Zbigwie 20 stycznia 2018 18:15
20 stycznia 2018 18:23

HOMO INTELLIGENS na pewno. Bogu dziękować, są jeszcze HOMO SAPIENS.
A tak poza tym to jakieś argumenty do dyskusji posiadasz waść, czy tylko prostacki hejt?

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @Zbigwie 20 stycznia 2018 18:15
20 stycznia 2018 18:24

ESKA ma specyficzny styl, niemniej troszczy się, jak dobry gospodarz, o to, co jest nasze, co wspólne. O wspólną Rzecz.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Zbigwie 20 stycznia 2018 18:15
20 stycznia 2018 18:29

Natomiast plus powinno sie postawić wszystkim senatorom z PiS-u,którzy wczoraj bronili jak lwy immunitetu Koguta.. A następnie rzneli głupa ,ze nie wiedzą jak to się stało..  Dziś milczą wszyscy, elektorat ślepy ,nie widzi,ze łajba zdecydowanie  sie chwieje...A senatorowie pokazali JK, kto jest ważny i ma decydujące zdanie.. I co, uwazasz ,ze wszystko jest git ? 

zaloguj się by móc komentować

eska @A-Tem 20 stycznia 2018 18:21
20 stycznia 2018 18:38

To, że warunkiem kontraktu była opieka wyciagniętego z kapelusza MM nad kasą, to przecież było widać od poczatku.
Dlatego najpierw poleciał Jackiewicz, a potem Szałamacha. Tylko pojąć nie mogę, dlaczego Macierewicz się zaparł na Dudę, przecież dziś już widać, że NATO było dogadane z Dudą. Gdyby się trzymali razem, to wtedy MM by nie dostał pełnej władzy nad kasą i Gowin nie byłby taki silny jak dziś. I pewnie Beata by się utrzymała.
Antek pięknie osłabił całość dobrej zmiany i do tego sam się zaorał.... 

Żeby było jasne -  uważam, że warto było zawierać kontrakty, żeby uwalić PO. Szkoda tylko, że zabrakło wyobraźni potem.

zaloguj się by móc komentować

tadman @eska
20 stycznia 2018 18:38

Że był jakis deal to było widać po kampanii prezydenckiej, gdzie w pewnym momencie zaczęto minusować pRezydenta. Ba, nawet on sam dołączył do hejtu i pozwolił na upublicznienie swojego wdrapywania się na fotel jako koziejowego szoguna. Chłopcu nie wierzą, że można być choć odrobinę samodzielnym.

Trochę denerwują mnie robaczki, ale niech tam. 

zaloguj się by móc komentować

tadman @eska 20 stycznia 2018 18:38
20 stycznia 2018 18:41

Antoni Macierewicz znany jest z destrukcyjnej roboty juz od dawna i dowodnie pokazał, że kiedy nie jest wynajęty i pracuje tylko na własne konto to przepada z kretesem.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Zbigwie 20 stycznia 2018 18:15
20 stycznia 2018 18:46

heh :) Na szczęście ktoś był cwańszy i miniusów nie można dawać :)

zaloguj się by móc komentować

Draniu @eska 20 stycznia 2018 18:38
20 stycznia 2018 18:46

Nie wystarczy wygrywać bitwy, trzeba umieć wygrywać wojny.. A tej umiejętności JK nie posiada... Mnie wystarczy argumentacja wygranych wyborów 2005 i zmarnowanie ówczesnego potencjału.. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Draniu 20 stycznia 2018 18:46
20 stycznia 2018 18:56

Patrzycie, a nie widzicie, słuchacie, a nie słyszycie. JK nic wtedy nie zmarnował i tak ugrał więcej niż mógł. Zapłacił za to zresztą okrutnie. 

Eska tu nieco przesadza i "czarnowieszczy" (rola Kasandry w końcu zobowiązuje), ale faktem jest, że pacta sunt servanda i większe siły decydują o sprawach takich jak pieniądze. W każdym razie większe niż sympatie elektoratu. 

zaloguj się by móc komentować

eska @tadman 20 stycznia 2018 18:38
20 stycznia 2018 18:57

Robaczki, bo małe i biedne :)
Serio - dobrzy ludzie nie rozumieją i nerwowo wysiadają, płacz i zgrzytanie zębów na portalach, wzajemne nawalanki, szkoda mi ich.  
A Antoni wierzy we własne opowieści, niestety, i jest komletnie nie do opanowania - "albo będzie po mojemu, albo niech wszystko szlag trafi".

zaloguj się by móc komentować

eska @Draniu 20 stycznia 2018 18:46
20 stycznia 2018 18:58

Wtedy też Bielan był najmądrzejszy i doradzał. Jak widzę Bielana w grze, to spodziewam się najgorszego.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @eska
20 stycznia 2018 19:24

ESKA...a ja cóś lubię Mateusza:).

PBS I PAD tez zreszta:))

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Grzeralts 20 stycznia 2018 18:56
20 stycznia 2018 19:25

Tak jest, proszę pana:).

.

 

zaloguj się by móc komentowaćZbigwie @parasolnikov 20 stycznia 2018 18:46
20 stycznia 2018 21:06

Chyba każdy wie, kto był tym cwańszym.

:)

zaloguj się by móc komentować

qwerty @eska
20 stycznia 2018 21:34

niestety, masz rację - tylko kasa jest siłą motoryczną a scenografie sie dobierze no problem, uzasadnieniami tez sie nikt dlużej niz tydzięn będzie przejmował, przyszli inni bankierzy ot co

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Draniu 20 stycznia 2018 18:46
20 stycznia 2018 21:36

za nas nikt nawet prezes wojen nie wygrywa, albo sami wygrywamy albo o pierdołach rozmawiamy - i co to za wojny? o co? i gdzie te armie? i gdzie łupy?

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Maryla-Sztajer 20 stycznia 2018 19:24
20 stycznia 2018 22:58

A za co? Szczególnie Mateusza???
 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @eska 20 stycznia 2018 18:38
20 stycznia 2018 23:03

Antek już jest w blokach,  żeby zacząć tworzyć swoją kolejną partię.  Narodową i katolicką najpewniej.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @eska 20 stycznia 2018 18:58
20 stycznia 2018 23:07

Michał Kamiński i Bielan pisowscy speen doktorzy. Bielan się nawrócił na PiS.

Gdzie Bielan tam zdrada i klęska.

zaloguj się by móc komentować

eska @Rozalia 20 stycznia 2018 23:07
20 stycznia 2018 23:27

A niech w końcu zacznie tworzyć tę partię, Angole powinni mu być wdzięczni, więc może i wesprą. Wszystkie jego partie rozpadały się błyskawicznie, więc nie ma problemu :)

A Bielan to faktycznie nieszczęście.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @eska 20 stycznia 2018 18:38
21 stycznia 2018 12:43

Ładnie napisane... Ale nic poza tym. Jackiewicz poleciał, bo dostał fuchę na określony czas (ministerstwo było do likwidacji, a on został jego grabarzem) - to była zemsta Prezesa ("Prezes ma dobrą pamięć" - to cytat). Szałamacha poleciał, bo istniał konflikt interesów dwóch ministrów (finansów i rozwoju - wszak forsa potrzebna jest na rozwój, bo odwrotnie... to można się nie doczekać!). Duda nie mógł być dogadany z NATO, bo oni w USA dokaądnie wiedzą, co kto w Polsce może, tj. co wynika z Konstytucji. Oni tam "za kałużą" dopiero uczą się europejskiej rzeczywistości - najbardziej po głowie dali im Niemcy w podziękowaniu za reset - teraz od AM dowiedzieli się, że ci "wybitni" generałowie z Afganistanu, to byli pozłoceni postsowieci (a w obecnych "dekoracjach" - kandydaci na nową WRONę (nie moje tylko cytuję)...).

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Grzeralts 20 stycznia 2018 18:56
21 stycznia 2018 12:46

A najbardziej zapłacili naiwni profesorowie, którzy złozyli zgodnie z prawem oświadczenia lustracyjne... sami napisali listy proskrypcyjne! A JK ugrał tyle, że potem Kamińskiego włóczyli po sądach za prowokację przeciwko Lepperowi. Słowem: zaplątali się we własne nogi!

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Maryla-Sztajer 20 stycznia 2018 19:24
21 stycznia 2018 12:48

To trzeba leczyć... No, to "lubienie", gdyż w polityce ważniejsze są inne kwestie, np. ukończone kursy (gdzie i kiedy, za czyje piniudze itp.itd...).

zaloguj się by móc komentować


marek-natusiewicz @Rozalia 20 stycznia 2018 23:03
21 stycznia 2018 12:50

Nieprawda. On ją już ma i nazywa się Ruch Katolicko-Narodowy i ma organ prasowy "Głos"...

zaloguj się by móc komentować

eska @marek-natusiewicz 21 stycznia 2018 12:50
21 stycznia 2018 17:07

No i git.
Mateuszek wkrótce dokona ojcobójstwa i będzie PiS pod MM i RK-N z Antkiem.
Po czym zaczną się wzajemnie mordować, a wtedy Gowin wystąpi jako ten zbawca i wrócimy do wariantu Geremka.
 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować