-

eska

Pat i Pataszon polskiej polityki, czyli....

...czyli dokąd nas wiedzie tandem Kaczyński/Morawiecki.

Z góry uprzedzam, że tekst jest długi i wielowątkowy, po prostu „ się nazbierało”.

I. Raport komisji Macierewicza
Antoniego „ o strasznych oczach” nie znoszę serdecznie od 92 roku, czyli od momentu, kiedy to jego gorliwe wykonanie prowokacyjnej uchwały sejmu o lustracji dobiło rząd Olszewskiego i ostatecznie, w efekcie, zniszczyło siły postsolidarnościowe, które próbowały w wielu miejscach w Polsce budować wtedy jakąś przyzwoitość. Nastała era SLD, a lustrację uwalono na lata. Zaczął Macierewicz, dobił Kaczyński, wygrał Kwaśniewski i Miller.
Antoni ma cechę uwielbianą przez patriotycznych staruszków, czyli potrafi godzinami bredzić w stylu patriotycznym, przy czym rzeczywistość jest dowolnie naginana, a ważne są słowa-hasła typu „Ojczyzna, polegli, zdrada” itp. Młode pokolenie już tego nie pamięta, ale tamta „akcja lustracja” z 1992 roku stała się na długie lata pretekstem do takich samych, drastycznych podziałów społecznych i nagonek jak dziś sprawa Smoleńska i dała paliwo GW na prawie ćwierć wieku.
Jednak nie zmienia to w niczym faktu, że akurat wczoraj, po półgodzinnym kazaniu AM i przy akompaniamencie wzruszających zdjęć i melodii dostaliśmy jednak wiedzę absolutnie zasadniczą, a mianowicie informację o eksplozji, którą dokładnie opisali Rosjanie. Komisja nie zgadza się z opisem przebiegu i przyczyny eksplozji, ale co do samego faktu jej zaistnienia wątpliwości nie ma i nic tu nie pomogą popisy Junoła czy innych gostków. To dlatego Czuchnowski w akcie rozpaczy zrobił swoją prowokację – żeby przykryć to oczywiste stwierdzenie. 
Wszystkie telewizje transmitowały sprawozdanie komisji - oprócz TVP, gdzie poświecono temu kilka sekund w informacjach i oczywiście pominięto zasadniczy aspekt raportu – przypadek? 
Nie ma przypadków, Cezar skierował kciuk w dół i po temacie. A czemuż to? 
Ano Antoni wypadł z gry, ponieważ zgromadził zbyt duży kapitał pod swoim zarządem. PGZ to największy chyba holding w Polsce, a Antek nie pozwalał nikomu się mieszać. Nie wiem, czy zarządzał tym dobrze czy źle, bo nie mam uczciwych danych, wiem, że Morawiecki dostawał szału z tego powodu. I oczywiście nieustająco latał z jęzorem do JK. Próbowała to jakoś łagodzić Beata – bez skutku, w końcu AM jak głupi rzucił się na Dudę, w efekcie sam wyleciał, popadł w niełaskę i zniszczył autorytet Prezydenta.
Warto było? Oczywiście, że nie. Niestety, AM jest jak samochód bez hamulców, jak się rozpędzi, to nie ma szans. Nie należy też zapominać, iż w tym dziele samozniszczenia z dziką radością dopomogli mu „prawdziwi przyjaciele”, jak Targalski czy Sakiewicz.
Co ugrał JK? Zniszczył dwa autorytety – AM i PAD.

II. Zdrada Prezydenta
Już dwa lata temu, po uroczystościach rocznicy Smoleńska, wiedziałam, że JK ma „długie zęby” na Dudę. PAD był za dobry, za dobrze mu szło, zwłaszcza w polityce zagranicznej. Zaczął zagrażać mitowi „śp. Brata, najlepszego prezydenta w dziejach RP”. Kaczyński zaczął bardzo powoli, ale konsekwentnie napuszczać Antka na Dudę, choćby umniejszając zasługi tego ostatniego w organizacji szczytu NATO. Sądzę, że najbardziej go wkurzyło dogadanie się Dudy z Chińczykami i w sprawie Trójmorza, z których to rozmów JK był z konieczności całkiem wykluczony. Wizyta Trumpa w Polsce przesądziła o decyzji – znowu kciuk z dół, tym razem z wykorzystaniem ambicji Ziobry. Matactwa sejmowe przy ustawach sądowych przeszły z wielkim wrzaskiem, a tu zonk – Duda zablokował. Zdrada!
Czyżby? Dzisiaj, poniewczasie, sam Ziobro przyznaje, że Duda nam uratował tyłki wobec nagonki KE i że to PAD miał rację. Dzisiaj Ziobro już rozumie, dlaczego klub PiS tak parł do tych ustaw mimo braku ich akceptacji ze strony rządu PBS. Szkoda, że tak późno....
Teraz Ziobro podstawia kolejne miny Morawieckiemu, ale oczywiście to PAD musi je blokować, żeby nie szkodzić państwu w trwającym sporze z UE, czy negocjacjach z USA, tak właśnie było z ustawą o IPN czy o degradacji WRONY. Ludzie nie rozumieją zawiłości prawnych i uwarunkowań międzynarodowych, za to ślepo wierzą pismakom, odgrywającym swoje role wg zamówionych scenariuszy. Efekt? 
Długotrwała i idiotyczna „rekonstrukcja” rządu, polegająca głównie na wywaleniu wszystkich popierających Beatę. Czemu? Bo Beata blokowała zagrywki MM i próbowała zrealizować zapowiedziany scenariusz zmian – i znowu, mimo kłód po nogami, za dobrze jej szło. Mało tego, została obwołana jedną z dziesięciu najbardziej wpływowych kobiet na świecie! No nie, to już było stanowczo za dużo – kciuk w dół, won z Beatą! JK chciał ją wykopać na stanowisko wicemarszałka sejmu, jakimś cudem udało jej się utrzymać w rządzie, ale MM zrobi wszystko, żeby ją zupełnie zablokować. I mimo, iż PBS naprawdę starała się ze wszystkich sił, żeby utrzymać mit „broszki” absolutnie posłusznej Wodzowi, nic nie pomogło – wypad!
W efekcie, zamiast naszej premier, która grała pierwsze skrzypce w Grupie Wyszehradzkiej z poparciem Węgier, znowu na czele GW stoi Orban, który poucza Morawieckiego, jak niegdyś pouczał Tuska.

III. Negocjacje z KE
Najpierw JK „spalił” Beatę w UE, mimo jej kompletnie niedocenionych, zasadniczych zasług dla Polski w negocjacjach z Brukselą, a teraz wstawił Mateuszka z tym sierotą Czaputowiczem i okazuje się, że możemy się wycofywać i dostosowywać i jakoś nikt nie wrzeszczy o zdradzie. O co chodzi? Ano o to, o czym piszę od lat, o podporządkowanie się Berlinowi. 
Koncepcja rozwoju Polski, uzgodniona przez Bieńkowską, nadal obowiązuje w negocjacjach z UE w sprawie następnej perspektywy finansowej, żadne Power Pointy Morawieckiego tego nie zmieniły. Polskie dokumenty wewnętrzne nie są podstawą do negocjacji, podstawą są te, które uzgodniono z KE, czyli Polska 2030 Boniego, a więc podporządkowanie Polski zachodniej rozwojowi metropolii Berlina, niedorozwój Polski powiatowej i landyzacja. Dlatego nie zmieniono ustroju samorządowego, mimo jego bezsensowności, o czym pisałam wielokrotnie. Dlatego też Bury nie siedzi, bo wiadomo już, że w niektórych sejmikach będzie konieczny sojusz z PSL. 
Czyli wiele trzeba zmienić, żeby nic nie zmienić – ups, sorry, będzie zmiana, nie będziemy landem nowoczesnym, tylko czymś w rodzaju Bawarii, z folklorem i katolicką tradycją.

IV. 500+, demografia i NFZ
Ktoś zapyta, dlaczego nie ma reformy służby zdrowia, mimo takiej kasy w budżecie. Tnie się pieniądze na znakomicie rozwiniętą służbę zdrowia w zakresie chorób serca, a niczego nie poprawia w onkologii, gdzie jesteśmy sto lat za małpami. A to proste – szkoda kasy na emerytury i renty. Staruszkowie niech szybciej wymrą, za to niech się rodzą nowe, zdrowe dzieci. Dlatego też inicjatywa Kaji Godek  ratowania maluchów z Downem zdechła po raz kolejny w komisji sejmowej. 
Tu już nikt się nie szczypie, pan premier /bankier ma słupki i mu wychodzi, cud boży, że dał zgodę na 500+, co do Mieszkań+, to mamy gwarancję klapy, bo jak Adamczykowi nareszcie udało się obejść zatory prawne, których źródłem jest Ministerstwo Rozwoju, to MM mu program odebrał.
Za rok się Rafalską też wyrzuci, a wszystko zwali na Dudę.....

V. Dobra Zmiana już była
Tkwimy w procedurach i uwarunkowaniach prawnych, które zabijają każde sensowne posunięcie. Nie ma siły na paranoję NFZ czy szkół wyższych, czekam, kiedy załamie się reforma szkolna, mimo ogromnego wysiłku Zalewskiej. Osoby naprawdę fachowe zostały albo odsunięte (Szyszko, Szałamacha), albo zasadniczo osłabione (PBS, PAD). Wykonywane ruchy robaczkowe są kompletnie bez sensu, dla publisi zbudowaliśmy pomnik i starczy – reszta ma zostać po staremu. 

Mamy za to Wodza Narodu i jego posłusznego Delfina i aktualnie włazimy do tyłka Timmermansowi, który oczywiście będzie żądał więcej i więcej, choć wystarczyłoby zagrozić zmianą KPZK Bieńkowskiej, żeby dali nam wszystko w te pędy. 
Niestety, do tego trzeba się znać na polityce, zwłaszcza międzynarodowej, tymczasem mamy do czynienia z bankierem, który ma w oczach słupki i procedury i zero wyczucia społecznego oraz z chorobliwie ambitnym Naczelnikiem, który w ogóle nie rozumie dzisiejszego świata. Przykład? Służę:
Nasze piski w sprawie Nord Stream 2 zostały oficjalnie olane w Warszawie, mimo serdecznego klepania po pleckach, za to pojechał Poroszenko do Niemiec i wszystko załatwił, Merkel nagle dostała objawienia – a czemuż to? To znowu proste, Poroszenko zapewne zadał jedno pytanie – Pani kanclerz, co Pani woli, niemieckie wpływy na Ukrainie i banderyzację, czy też my przechodzimy na Petlurę i zaprzyjaźniamy się z Polską i Chinami? I starczyło.

W polityce trzeba mieć jaja i cierpliwość. Nie byłoby Trumpa i amerykańskich wojsk w Polsce, gdyby Duda nie zaprzyjaźniał się z Chinami. Teraz sytuacja międzynarodowa jest bardzo napięta i właśnie mija ten moment, w którym możemy w związku z tym szantażować różne podmioty na różny sposób dla naszego dobra. Niestety, dziś o naszych ruchach decydują dobre rady i kontakty niejakiego Jonny Danielsa, który zjawił się nie wiadomo skąd  i nagle wyrósł na najważniejszego doradcę i pośrednika najwyższej władzy.

VI. Rzekome zagrożenia
Jakby nie było KOD czy UObywateli, to trzeba by ich wymyślić, są przepięknym pretekstem do bicia piany i stwarzania iluzji strasznych zagrożeń, do wszelkiej populistycznej gadaniny dla frajerów i usprawiedliwienia dziwnych ruchów. Tak naprawdę tandem JK/MM pracowicie wykonuje zawracanie Wisły kijem, w pięknych oprawach patriotycznych, przy akompaniamencie kościelnych dzwonów. A przebudzenie będzie bolesne, bo jak to miał niedawno prywatnie powiedzieć PAD – 
„a kto powiedział, że na pewno wystartuję na drugą kadencję?”. 

 

 

 

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Mój nowy album - 

W dolinie Żylicy. 
Ze studiów nad architekturą drewnianą Beskidu Śląskiego
O tradycji budowania, zapoczątkowanej jeszcze przez cystersów. 
Kupujcie, bo tego już w realu nie zobaczycie. Przepadło wszystko. 
Księgarnie >

1. https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/w-dolinie-zylicy-ze-studiow-nad-architektura-drewniana-beskidu-slaskiego/
2. https://rewasz.pl/w-dolinie-zylicy.html
3. W cenie hurtowej (min. 10 egzemplarzy) > http://www.epigraf.com.pl/kontakt

W Warszawie także w księgarni FOTO-MAG i księgarni „Przy Agorze”.

 

 tagi:

eska
12 kwietnia 2018 14:05
39     3704    4 zaloguj sie by polubić
komentarze:
SpodGronia @eska
12 kwietnia 2018 14:26

Az strach sie bac, ze mozesz miec racje.

Bardzo to przygnebiajace i znikad pociechy.

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @eska
12 kwietnia 2018 14:41

Gdzie się nie obrócić tam wilgotny kapiszon. 

 

zaloguj się by móc komentować

eska @SpodGronia 12 kwietnia 2018 14:26
12 kwietnia 2018 14:49

Trzeba wrzeszczeć! To my ich wybraliśmy i mają nas słuchać, a nie robić dymy.

zaloguj się by móc komentować

eska @adamo21 12 kwietnia 2018 14:41
12 kwietnia 2018 14:50

Dopiero połowa kadencji, jeszcze można wymusić na naszej kochanej władzy parę rzeczy, tylko trzeba mówić wprost, a nie udawać, że wszystko jest OK.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @eska
12 kwietnia 2018 15:11

Twoja notka jest faktycznie tak wielowątkowa,  że nie sposób jej całościowo skomentować.  A zatem, parę tylko pytań.  

1. Piszesz, że wiesz, to ja bym chciał wiedzieć,  skąd wiesz, że Morawiecki dostawał szału i latał z jęzorem? 

2. Piszesz że jakimś cudem, to ja bym chciał wiedzieć,  jakim to cudem udało się Szydło zostać w rządzie,  skoro Prezes chciał ją wykopać? 

3. Co to znaczy, że "nikt" nie krzyczy o zdradzie? Z tego co widzę i słyszę,  jeszcze nigdy nie było słychać takiego krzyku o zdradzie, jaki słyszę na temat Morawieckiego, Czaputowicza i Dudy.

4. O co chodzi z tym niszczeniem autorytetu Macierewicza? Kto go niszczy? Kaczyński?  Kiedy? We wtorek pod pomnikiem? Nie zauważyłem. 

5. Komu konkretnie zależy na mordowaniu staruszków i dzieci z zespołem Downa?  Kaczyńskiemu, Morawieckiemu, czy obu?

6. Od kiedy Kaczyński nie rozumie "dzisiejszego świata"? Od zawsze, czy od dwóch lat? No i który to element "dzisiejszego swiata" jest dla niego taki niezrozumiały?  Że co?

7. Skąd masz wiadomość,  że Daniels jest "czołowym doradcą "polskiego rządu?  Chodzi o to, że Karnowscy i Rachoń zrobili z nim wywiad?

8. Skąd masz informację na temat prywatnych wypowiedzi Prezydenta? Ponieważ napisałaś "miał powiedzieć", to myślę,  że to nie Tobie on powiedział o swoich planach.

Bardzo proszę o odpowiedź. 

zaloguj się by móc komentować


JK @krzysztof-osiejuk 12 kwietnia 2018 15:11
12 kwietnia 2018 15:22

Dobre pytania. Ja też chciałbym znać na nie odpowiedź.

zaloguj się by móc komentować

eska @eska
12 kwietnia 2018 15:42

Odpowiadam po kolei:

1. Tajemnica poliszynela, w Warszawie dokładnie wiedzą, ci co blisko, a niektórzy nawet pisywali czy mówili, oczywiście między wierszami. Znam nawet opowieści z posiedzeń rządu - pismaki wszystko wiedzą, ale nie napiszą oficjalnie.
2. Cudem, bo jeszcze rano Duda zabiegał, żeby choć została marszałkiem sejmu, potem Szydło poszła sama do JK i po jej wyjściu nagle się okazało, że zostaje w rządzie - skąd wiem? A bodajże Janecki (albo Orzeł) opowiadali w Roninie.
3. "Krzyk o zdradzie" w mojej notce dotyczy wycofywania się z zapisów ustaw sądowych dla porozumienia z UE.
4. Czemu TVP nie relacjonowała sprawozdania komisji? Bo w cuda to ja nie wierzę, ani w miłe słówka zamiast.
5. Podaję fakty - finansowanie NFZ, a zwłaszcza skandal z kolejnym odsunięciem ustawy o zakazie aborcji eugenicznych. Reszta to moja podła złosliwość, przyznaję - ale szlag mnie trafia, po prostu.
6. Dla Kaczyńskiego młodzież to PAD czy MM. Poniżej to dzieci - i tego on komletnie nie czuje. Nie czuje np zależności elektoratu od nowych technik prucia mózgów via internet. Komunikacja z elektoratem leży totalnie.
7. Nie, chodzi o to, że MM spotykał sie i ustalał kierunki działania z najważniejszymi Żydami na świecie (rabin NY, ministrowie Izraela itp.) w jesieni 2017, w trakcie "rekonstrukcji rzadu" -  i robił to za pośrednictwem Danielsa. Info łatwo znaleźć w necie.
8. Bo plotkarze, czyli nasi mulusińscy dziennikarze na prawicy uprzejmie donieśli, bodajże w ostatnim " Sieci".

Właściwie na wszystko mogłabym znaleźć linki, ale przyznam, że mi się nie chciało - jak napisałam, "nazbierało mi się" ostatnio. I tyle. Nigdy nie byłam przesadną wielbicielką JK, ale zawsze go broniłam, póki to było konieczne dla Polski.
Teraz, kiedy widzę ten sam zestaw błędów, co w 1992 czy 2007, i tych samych przy uchu Prezesa (Bielan), po prostu się boję - ot co!
Sorry, ale nie mam wiary w czyjkolwiek geniusz, uwierzyłam w 1990-tym, zakładając PC. I zapłaciłam za to naprawdę dużą cenę, a gnojki, które wtedy poszły na kontrakt z KLD moim kosztem, dzisiaj znowu są w PiS i w sejmie. Za dużo wiem, niestety...
 

 

zaloguj się by móc komentować

S80 @eska
12 kwietnia 2018 17:33

"Nasze piski w sprawie Nord Stream 2 zostały oficjalnie olane w Warszawie..."

Bzdury. Czego pani oczekiwała, że Merkel powie, że w Warszawie została przekonana, a może, że zrobi to w Warszawie? Merkel jest niemieckim politykiem, nie polskim, zdecydowanie. Trzeba przyznać, że ładnie to rozegrała (doradzili jej jak coś na tej porażce można jeszcze ugrać dla Niemiec, stąd ciąg dalszy).

 

Powinna pani brać kasę z Czerskiej za te swoje analizy, marnuje się pani należny grosz.

zaloguj się by móc komentować

S80 @eska
12 kwietnia 2018 17:38

Co do Macierewicza i szerzej - 10.04.2010 (w tym tego jak przedstawiany był w mediach publ. szef MON) to skierowałbym pani przenikliwy wzrok raczej na Kurskiego - pana na TVP, i jego partię. Osłabia PiS jak może pompuje SP, Morawieckiego, Gowina, a po prztyczku od niego także Glińskiego - ale te wzmocnienia mają na celu osłabienie PiS i Kaczyńskiego.

Proszę obejrzeć na yt wiadomości z 10.12.2016 r. te tuż przed puczem. Jak pokazano spór Barbarzyństwo vs Cywilizacja. Nikt mi nie wmówi, że przypadkowo dobrano osoby to ukazania tego sporu.
Lampucera Lunapar z barbarzyńskiego KOD została tam ukazana jako dama o imieniu Kultura, a cywilizowany honorowy oficer jak typek z czworaków, odnosili się do tego, czy należy ustalić kogo w którym grobie "polskie" władze pochowały po 10.04.2010.
PiS od grudnia idzie po wyborców PO i .N - stąd ten wściekły atak, a szok po stronie prawych, JK autentycznie chce ich zniszczyć.

zaloguj się by móc komentować

S80 @eska
12 kwietnia 2018 17:47

"inicjatywa Kaji Godek ratowania maluchów z Downem" - w poprzedniej edycji swoich analiz pisała pani o "zlepku komórek" a nie o maluchach

zaloguj się by móc komentować

eska @S80 12 kwietnia 2018 17:47
12 kwietnia 2018 18:56

W Warszawie Merkel powiedziała, że NS2 to tylko biznes, po wizycie Poroszenki - że to jednak sprawa polityczna. 
I nie łżyj już tak idiotycznie, zwłaszcza o tym "zlepku komórek".

zaloguj się by móc komentować

tadman @eska
12 kwietnia 2018 20:35

Pewnych rzeczy nie zrobi NUP, bo nie wypada, a czasami dlatego, że najzwyczajniej nie ma czasu. A kto może mieć czas? Ano jego sekretarz ma sporo czasu i może dla pewnych spraw poświęcić i cały dzień, a jak potrzeba to i następny, jak np 10 i 11 marca br. Może to tylko taka początkowa nadgorliwość, bo tę funkcję pełnił wtedy zaledwie od 2 marca.

https://twitter.com/apawluszek
Można jeszcze zerknąć na biogram obecnego sekretarza; pod numerem 5 Ośrodek POT w Holandii.

https://www.pot.gov.pl/pl/o-pot/struktura-organizacyjna/zagraniczne-osrodki-pot/zagraniczne-osrodki-polskiej-organizacji-turystycznej

A tu można znaleźć jeszcze wiecej o sekretarzu.

https://www.e-hotelarz.pl/mht/?p=7997

Zastanawiam się, czy nie był przygotowywany do pełnienia ważnych funkcji za pieniądze, które otrzymała na szkolenie własnych kadr SW. Z tych pieniędzy korzystał MM, o czym doniosły sławetne siostry Wanke w panegiryku na cześć jeszcze wtedy bankowca.

A tu próbka jego poczucia humoru  -jeszcze nie sekretarza - znaleziona w czeluściach S24. Można mu wybaczyć, bo było to 9 lat temu.

https://www.salon24.pl/u/dolnoslazacy/96077,andrzej-pawluszek-gejowska-prostytutka-czyli-rzecz-o

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @eska 12 kwietnia 2018 15:42
12 kwietnia 2018 21:26

Jasna sprawa. Dzięki za wyjaśnienia.

zaloguj się by móc komentować

POLFIC @eska
12 kwietnia 2018 22:35

PiS po rekonstrukcji bohatersko walczy z problemami nieznanymi przed rekonstrukcją.

zaloguj się by móc komentować

Ogrodnik @eska
12 kwietnia 2018 22:44

Dobry wieczór..

Nie mam żadnych danych analitycznych. Ja tylko potrafię syntetyzować. Tym samym zgadzam się Panią, że Pis posiada tę samą wiedzę o "wylocie" 10042010 co gazeta wyborcza i NYT i Jeruzalem coś tam Moskwa coś tam i reszta Murdocha info.

Dobranoc.

 

zaloguj się by móc komentować

Ogrodnik @Ogrodnik 12 kwietnia 2018 22:44
12 kwietnia 2018 22:56

Bo czyż nie jest tak, że wszystkie informacje dostarczają nam satelity, które są własnością pana Satelitarnego. Wiem, mógł zmienić nazwisko i teraz nazywa się inaczej. Może jestem idiotą ale ciagle ufam, że jest jeszcze jakiś prywatny właściciel na globie kopernikańskim.

Dobranoc2

zaloguj się by móc komentować

eska @Danae 12 kwietnia 2018 20:09
13 kwietnia 2018 01:15

Z tobą nie rozmawiam.

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @eska
13 kwietnia 2018 06:28

Zgodzę się z Tobą w ocenie Macierewicza, ale nie z powodów historycznych. Po prostu nie ufam i nie lubię ludzi nadmierenie aktywnych i nieustannie coś zapowaidających. Od tego są na dworcach zapowiadacze pociągów oraz ich opóźnień.

Resztę można skrócić do "Wolałam Beatę jako premiera" a zły JarKacz ją usunął.

Nieładnie pojechałaś z tymi staruszkami przeznaczonymi do wymarcia i to jest grube przegięcie. Co do pani Godek, ma szczęście kobitka, że polską polityką zawiadują ludzie kluskowato wręcz spokojni, bo szczery kop w zadek należy się jej jak mało komu. 

Serdecznie pozdrawiam

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Jacek-Jarecki 13 kwietnia 2018 06:28
13 kwietnia 2018 06:44

Podobnie jak JJarecki uważam, że w kwestii NFZ się mylisz. Nie rozważam, czy to niesmaczne, czy nie, tylko wiem, że nieprawda. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @SpodGronia 12 kwietnia 2018 14:26
13 kwietnia 2018 07:03

Być może przekornie, ale jednak jestem przekonany, że wielu z Was byłoby zachwyconych, gdyby Eska miała rację. Po prostu pewien typ osób uwielbia czuć to szlachetne oburzenie wynikające z bycia zdradzonym. 

zaloguj się by móc komentować


przemsa @boson 13 kwietnia 2018 07:04
13 kwietnia 2018 08:34

Powiedzmy, że wróżenie z fusów.

 

zaloguj się by móc komentować

SpodGronia @przemsa 13 kwietnia 2018 07:03
13 kwietnia 2018 08:53

Psycholog czy jasnowidz ?

 

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz1 @eska
13 kwietnia 2018 09:22

Brzmi nawet prawdopodobnie ale jest nieweryfikowalne przez ludzi z zewnątrz.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Wrotycz1 13 kwietnia 2018 09:22
13 kwietnia 2018 10:23

Bardzo celna uwaga.

 

zaloguj się by móc komentować


SpodGronia @przemsa 13 kwietnia 2018 10:23
13 kwietnia 2018 10:33

Znaczy psycholog :)

No dobra, bez urazy.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @SpodGronia 13 kwietnia 2018 10:33
13 kwietnia 2018 10:40

Pewnie, że psycholog. A czasem też i terapeuta :-)

 

zaloguj się by móc komentować

eska @Grzeralts 13 kwietnia 2018 06:44
13 kwietnia 2018 14:09

Niestety, mam właśnie do czynienia z NFZ i to w poważnym temacie. I niestety się nie mylę, czego oczywiście z powodu prywatności na blogu nie opiszę.

zaloguj się by móc komentować

Vesuvio @eska
13 kwietnia 2018 15:42

W tym tekście jest wiele cennych uwag, ale też trochę nieścisłości.

Powiedziałbym, że dobra zmiana nie tyle się skończyła, co nigdy jej nie było. Było tylko przejęcie pewnej części władzy i mediów, co skutkuje coraz większym uwikłaniem w grę konkretnych interesów i sił nacisku.

Ale mam jedną uwagę trochę oboczną do tematu.

Głównym problemem pewnej części komentatorów jest ślepa wiara w nieomylność, wspaniałomyślność i bezkresny geniusz JK, MM, PAD no i oczywiście papieża Franciszka.

Ten aksjomat mają tak wciśnięty w układ nerwowy, że pewnych rzeczy nie są w stanie dostrzec. A proces z biegiem czasu się tylko pogłębia.

Spoglądam z coraz to większym zażenowaniem na próby niesłychanej już wprost ekwilibrystyki jak obronić poczynania w/w nietykalnych autorytetów (o nich w końcu można przecież mówić tylko tak jak o Żydach: albo dobrze, albo wcale).

Działa potężny mechanizm wyparcia. Naiwna siła ufności w określone młodzieńcze projekcje.

 

zaloguj się by móc komentować

Vesuvio @eska
13 kwietnia 2018 16:32

No nie wierzę, teraz widzę, że nawet sam Pan Minister Czaputowicz awansował do zacnego grona.

Jest znacznie gorzej niż myślałem. W kolejce czeka Rokita z Kowalem.

zaloguj się by móc komentować

eska @Vesuvio 13 kwietnia 2018 15:42
13 kwietnia 2018 16:57

Działa potężny mechanizm wyparcia, a wszystko to ze strachu.... a przecież:

Z PiS to jest trochę tak jak z rodziną - wujek nie do wytrzymania, ciotka ględzi, zięć doprowadza do szału, ktoś znowu coś rozbił, ktoś nie pozmywał - więc człowiek musi się czasem wściec. No przecież jak widzę, że przygłupiasty kuzyn właśnie krzywo osadza drzwi, to mnie szlag trafia!

Jednakowoż jak się tym złodziejom, cośmy ich ledwo co pogonili, wydaje, że my ich znowu wpuścimy do naszego domu, to chyba chorują na głowę. Ale tego "bojący się" nie rozumieją, bo nie mają poczucia, że są na swoim.

Wczoraj taki dialog Rachonia z Cejrowskim :
- To podpisałby pan taki apel, panie Wojtku?
- Apel? Polecenie służbowe! Ten minister to mój podwładny, bo ja go zatrudniam, za moje pieniądze!

Przyznam, że ten sposób myslenia o władzy jest mi zdecydowanie bliższy :)))

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Vesuvio 13 kwietnia 2018 15:42
13 kwietnia 2018 17:22

"Głównym problemem pewnej części komentatorów jest ślepa wiara w nieomylność, wspaniałomyślność i bezkresny geniusz JK, MM, PAD no i oczywiście papieża Franciszka."

Głównym problem pewnej części komentatorów jest ślepa wiara w złą wolę, małostkowość i bezkresną tępotę JK, MM, PAD no i oczywiście papieża Franciszka.

Myślę, że moje jest równie błyskotliwe. Albo gówniane. Jak kto woli. 

zaloguj się by móc komentować

Vesuvio @eska 13 kwietnia 2018 16:57
13 kwietnia 2018 17:28

Sęk w tym, że nasi udowodnili, że pełnią tylko zewnętrzne znamiona władzy.

A ludziska sądzą, że to wszystko serio - że rządzi w Polszcze PIS. A wystarczy, że taka np. pani T. May bąknie coś o podejrzeniach zaledwie w sprawie Skripalowskiej prowokacji, a już grozimy Rosji sankcjami.

O USraelu dodawać chyba nic już trzeba.

A Polska jest traktowana wciąż jak piłeczka do ping ponga. Jak to powiedział chyba Grzegorz Braun - my nie wstaliśmy z kolan, tylko zmieniliśmy klęcznik.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @eska 13 kwietnia 2018 14:09
13 kwietnia 2018 17:50

Mylisz się. Nie chodzi o eutanazję. Chodzi o możliwość lub brak możliwości zarobku.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @przemsa 13 kwietnia 2018 17:22
13 kwietnia 2018 18:00

To ja bym to ujął jeszcze inaczej. Problemem ostanio jest ślepa wiara niektórych w dobrą wolę tak zwanego "prawicowego intrrnetu".

zaloguj się by móc komentować


eska @Grzeralts 13 kwietnia 2018 17:50
14 kwietnia 2018 16:50

Ok, to oczywiste - ale skutek eutanazyjny. I to już chyba władza powinna dostrzec. Przopinam, że jedną z najważniejszych obietnic PiS była likwidacja NFZ i całego tego proceduralno-biuroktarycznego badziewia, komletnie rozwalajacego słuzbe zdrowia. I co? 
Rozumiem, że to trudne, ale nawet dyskusja się nie toczy na temat ew. modeli zarządzania. Nic, zero - za to Radziwiłł zajmował sie walką z marihuaną i tytoniem w internecie. 

W mojej okolicy był znakomity, maleńki szpital prywatny. Świadczył usługi refundowane oraz specjalistyczne, których NFZ nie refunduje - za prywatne pieniądze. I padł, bo NFZ nie przedłużyło kontraktu na te ogólne, mimo zatrudnienia tam znakomitych fachowców. Tym samym padły plany finansowe założone w projekcie, a na zabiegi nierefundowane trzeba znowu jeżdzić do Niemiec. A są to zabiegi ratujace życie, których NFZ nie wprowadza, bo woli taniochę sprzed 20 lat.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować