-

eska

Prezes Kaczyński wreszcie jasno powiedział....

Jestem głęboko przekonany, że prezydent Duda powinien iść tą drogą, którą zapowiadał, czyli podpisać tę ustawę - stwierdził Jarosław Kaczyński. – Jeżeli zaś chodzi o jakieś rozmowy, łagodzenie sytuacji może być możliwe tylko wtedy, jeżeli my uznamy, że jesteśmy państwem suwerennym.

Szkoda, że powiedział to dopiero wczoraj– dlaczego? Już tłumaczę:
Wg doniesień medialnych ambasada izraelska jeszcze kilkanaście dni temu sondowała możliwość wizyty Kaczyńskiego w Izraelu. Co to oznacza, po przetłumaczeniu z polskiego na żydowski? Ano to, że przed odpaleniem bomby chcieli wyczuć, jaka jest opinia samego Kaczyńskiego, czyli, że uznają jego rolę w polskim układzie politycznym. Dlatego właśnie słowa JK są tak ważne i szkoda, że padły ciut późno, bo po drodze zaliczyliśmy trzy wpadki dyplomatyczne:

1. Jaki przyznał, że wobec faktu konsultowania ustawy z ambasadą izraelską w ogóle nie spodziewali się ataku, wniosek > ministerstwo sprawiedliwości działało na własną rękę, bez wsparcia MSZ i służb.

2. Czaputowicz przyznał, że czuje się bezradny, pozostawiam bez komentarza.

3. Morawiecki zawiózł dziennikarzy do Markowej - i co im pokazał? To, co wszyscy wiedzą, czyli że wśród Polaków byli Sprawiedliwi i płacili za to życiem.

Tymczasem w ogóle nie o to chodzi w sporze o Holokaust – chodzi o to, że wg narzucanej narracji żydowskiej reszta Polaków to byli naziści. Że to ci inni Polacy mordowali razem z Niemcami i to masowo. Chodzi też o to, że Auschwitz to był obóz zagłady wyłącznie dla Żydów, a tymczasem to nieprawda, bo zagłada była w Birkenau, czyli Auschwitz II, natomiast Auschwitz I od początku był obozem dla Polaków – więc może należało tych dziennikarzy zawieźć do Oświęcimia i pokazać im spisy więźniów z pierwszych lat działania obozu? Albo do Stutthofu?

Podsumowując, pokazaliśmy, że:
a. rząd działa nieprofesjonalnie,

b. znowu się tłumaczymy, zamiast pokazywać nasze ofiary.

Bo o to przecież toczy się spór, o fakt, że świat neguje nasze ofiary i usiłuje nam wmówić, że tu nikt nie zginał poza Sprawiedliwymi, a Polacy świetnie się mieli za okupacji, mordując i rabując Żydów. Dlatego dobrze, że Kaczyński w końcu to przeciął, szkoda, że dopiero po pokazaniu bezsilności/bezradności rządu. Cóż, mleko się wylało....
-----------------------------------------------------------------------------------------
Po tym, co zaprezentował Netanjahu w 2015 roku, należało się spodziewać, że ten gostek jest gotów na każdą paranoję dla ratowania własnego stołka >

Hitler nie chciał dokonać eksterminacji Żydów, chciał ich wygnać. Al-Husajni [wielki mufti Jerozolimy Al-Hadżdż Muhammad Amin al-Husajni] pojechał do Hitlera i powiedział: jeśli ich wydalisz, przyjadą do Palestyny. Zapytał wtedy: co więc mam z nimi zrobić? Mufti odpowiedział: spal ich.

W takiej sytuacji pozostaje tylko jedno – albo (jak mówi JK) jesteśmy suwerenni i żaden Bibi nie będzie nam dyktował, co nam wolno, a co nie – albo odpuszczamy i godzimy się na status kolonii, tym razem pod zarządem USA i Izraela. Czyli z deszczu pod rynnę.
Oczywiście, jak to stwierdził prof. Zybertowicz, jest problem naszego bezpieczeństwa militarnego, tylko, sorry, co to za bezpieczeństwo, kiedy sojusznik na pstryknięcie Izraela zaczyna stroić fochy? I tu dochodzimy do podstawowej bajki, a mianowicie groźby, że ponoć Rosja o niczym innym nie marzy, jak tylko o zagarnięciu Polski. Aha, już się lekko udławili na Ukrainie, a teraz wlezą do nas? Bez przesady, nie tak to działa w dzisiejszych czasach. Wielkość wpływów rosyjskich zależy tylko i wyłącznie od tego, na ile sami pozwolimy im tu hulać. Oczywiście amerykański gaz, hub gazowy itp. to są piękne projekty, ale okazało się, że chyba ciut za drogie w ogólnym rozrachunku.

W gruncie rzeczy sytuacja jest, wbrew pozorom, bardzo korzystna, bowiem w końcu padły wieloletnie mity i złudzenia. PiS ma ogromne poparcie, główne osoby w państwie nadal cieszą się największym zaufaniem społecznym, czyli mogą nareszcie opracować porządną doktrynę w zakresie polityki zagranicznej. I mam nadzieję, że zrobią to wspólnie, bez podrzucania sobie kłód pod nogi wewnątrz układu władzy. I że to wszystko porządnie policzą, a potem nam wytłumaczą, żebyśmy wiedzieli, w co jest grane i na co się mamy nastawić. No i konkluzja końcowa – ustawa musi zostać podpisana, bo bez tego nigdy się nie dowiemy, które groźby były realne, a które tylko dla picu, a to jest na dziś wiedza podstawowa.

Tu przy okazji przypomnę  teorię mojej koleżanki z więzienia, psychologa Elki Szczepańskiej. Ona sama nazywa ją teorią szamba. Otóż człowiek zniewolony co prawda siedzi we własnym szambie i to jest bardzo nieprzyjemne, ale jak z niego wyskoczy, to nagle staje goły i przerażony wobec zagrażających mu niebezpieczeństw. Zimno, leje i jeszcze wilki wyją dookoła. I właśnie tego doświadczamy teraz na własnej skórze. Niestety, wyjścia są tylko dwa – albo zaryzykować albo wskoczyć z powrotem do szamba i przestać narzekać na smród.
Czy jesteśmy gotowi na ryzyko wolności?tagi:

eska
4 lutego 2018 18:26
23     2137    4 zaloguj sie by polubić
komentarze:
ewaryst-fedorowicz @eska
4 lutego 2018 19:11

@eska
no esko szanowna... proszę proszę... a jeszcze 1 lutego napisałąś mi pod moim tekstem, w którym wyraziłem niezadowolenie (eufeizm) z milczenia Prezesa tak:
"...Radzę szklankę zimnej wody, a najlepiej dwie - jedną wewnętrznie, a drugą zewnętrznie :)
A co ma Prezes (czy ktokolwiek inny) zrobić?  Wykłócać się z tymi Żydami jak przekupa na targu? Litości...."  ;-)

OK, nie w tym rzecz: stawiam tezę, że gdyby nie antyizraelska (i antyżydowska) rewolta Ciemnego Ludu w tak pogardzanym przez Prezesa i jego kamandę Internecie, to już po pierwszym parsknięciu ambasadorki Izraela ustawa by została przez "premiera  o żydowskich korzeniach" (sam się tak przedstawiał, więc bez pretensji do mnie proszę) zdeprecjonowana, a przez tych wszystkich Karnowskich, Semków i innych "komercyjnie niepokornych" obsobaczona.

Pozostaje jeszcze Duda, który jak dziś zeznał ten farfocel z kancelarii "jeszcze nie podjąl co do noweli ustawy decyzji">
Puentą niech bedzie tłit "zwykłego Polaka":

Jak Indianie noszą chrust, to będzie ciężka zima. Jak jaskółki latają nisko, to będzie deszcz. Jak Romaszewskie latają po telewizjach, to będzie "postanowiłem zawetować". Obym się mylił..."

I tym, pesymistycznym (realistycznym?) akcentem...

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @eska
4 lutego 2018 19:12

Chrześcijanin jest wystawiony na ryzyko podarowanej mu wolności...a czy jest gotów? Się okaże.

.

 

zaloguj się by móc komentować

eska @ewaryst-fedorowicz 4 lutego 2018 19:11
4 lutego 2018 19:16

Zwracam honor!
1 lutego jeszcze myślałam jeszcze, że maja jakiś plan. Potem sie wkurzyłam i napisałam notkę > 
https://www.salon24.pl/u/eska/841105,pozal-sie-boze-dobra-zmiana, za którą mnie niemiłoiernie obsobaczono :)
Dzisiaj podsumowanie....

zaloguj się by móc komentować

eska @ewaryst-fedorowicz 4 lutego 2018 19:11
4 lutego 2018 19:22

Cd.

To nie Romaszewskie decydują, to akurat bajka.
Tak naprawdę PiS miota się teraz pomiedzy rządem a prezesem, a Ziobro wyciął kolejny głupi numer - bo umówmy się, mogli po cichu przywrócić stary zapis w kk (pisałam o tym tutaj), pod pretekstem wykonania wyroku TK z 2008 roku - i byłoby dużo trudniej zrobic tę hucpę. Ale Ziobro wolał negocjowac z samym Izraelem, zastrzeliłambym durnego gnojka , ot co!

zaloguj się by móc komentować

eska @Maryla-Sztajer 4 lutego 2018 19:12
4 lutego 2018 19:23

Każdy jest wystawiony na ryzyko wolności, taka cena człowieczeństwa.

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @ewaryst-fedorowicz 4 lutego 2018 19:11
4 lutego 2018 19:55

Ten farfocel z rozbieganymi oczkami, cięty z pół metra... twarz i usta prezydenta De. Czy oni żyją na pustyni?

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @adamo21 4 lutego 2018 19:55
4 lutego 2018 20:00

@adamo21
Ten ci sam.
Gorzej niż na pustyni: oni żyją w PRZEŚWIADCZENIU  (że za 3 lata Ciemny Lud ich znów do koryta w pokłonach doprowadzi - a tu może byc siurpryza...)

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @eska 4 lutego 2018 19:16
4 lutego 2018 20:08

Spoko - nie ma sprawy. Jak to mówią; "sytuacja jest dynamiczna" :-D
Rzecz w tym, iż z każdym dniem kryzysu obnaża się pisowska inelektualna  niemoc- oni nie mieli żadnej recepty na polityke zagraniaczną prócz "robienia łaski USA i Izraelowi" i teraz, kiedy to im się posypało., rozgladają się ogłupiali i kombinują" "komu łaską, komu..."
Żałosne

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @eska 4 lutego 2018 19:22
4 lutego 2018 20:11

@eska
Co do ZZ zgoda - chciał dobrze, a wyszło jak zwykle. :-D
A Romaszewskie  nie decydują, ale doskonale robią za przekaźnik, czyli przynajmniej odesłanie noweli do TK  jest w grze.

zaloguj się by móc komentować

tadman @ewaryst-fedorowicz 4 lutego 2018 20:11
4 lutego 2018 20:25

Romaszewska młodsza była w TVP i dość apodyktycznie dyskutowała o sprawie nowelizacji ustawy o IPN.

Był tam jeden pięknota umysłowy, który powtórzył szlagwort prof. Bartoszewskiego, no ten że bardziej "obawiał się Polaków w czasie wojny niż Niemców" (wiadomo, bo od nich dostał nieustający urlop zdrowotny, więc...), ale z ciekawą modyfikacją, że ukrywający żydów Polacy bardziej obawiali się polskich sąsiadów niż Niemców ze względu na donosicielstwo i tak owa pięknota pożeniła szlagwort Bartoszewskiego z "Sąsiadami" Grossa.

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @tadman 4 lutego 2018 20:25
4 lutego 2018 20:31

@tadman
wróbelki ćwierkają, że ci niby "nasi" to tak naprawdę zagraniczni stypendyści :-D

zaloguj się by móc komentować

an24 @eska
4 lutego 2018 21:01

Jest oczywistą - oczywistością, że Prezydent Andrzej Duda powinien podpisać ustawę, im szybciej tym lepiej. 
Jeżeli JK i MSZ i pozostali członkowie rządu nie spodziewali się tego ataku, to znaczy iż nie nadają się do polityki. 
Jakiś czas temu napisałem, zobaczymy kto użyje pierwszy pałki antysemityzmu wobec Polski.

Okazało się, że uczynił to nie Prezydent Rosji czy USA czy Chiny (i to jest bardzo dobra wiadomość), ale uczynił to Izrael ustami ambasador i Premiera Binjamin Netanjahu. Bardzo dobrze, że stało się to co się stało. Wiemy na czym stoimy. 

Nie możemy dopuścić do sytuacji (na co też zwracam od bardzo dawna), aby nas zaszeregowali w szmrace barbarzyńców i oprawców Żydów. Będzie miało to swoje kosnsekwencje od wewnątrz i zewnątrz zarówno w aspekcie politycznym, gospodarczym i społecznym. W politycznym może się nawet skończyć okrojeniem naszych granic. Gospodarczym, żadnych profitów z NJS nie będzie i żadnej konkurencji goaspodarczej w stylu Banków Regionalnych itd. Społecznym będziemy terenem eksploatacji i deastacji, niczym więcej niż zasobami. Rozumiem, że Izrael chciałby mieć procenty w NJS, ale nie ma na to zgody. Niech zajmie się Bliskim Wschodem. 
Cała narracja tzw. polityki historycznej w jednej chwili rozwaliła się w drobny pył. Nic z niej nie zostało. Tak jest jak buduje się ją na mitach i urojeniach, a nie faktach. Gra dalej się toczy. 
Na wszystkie wiatry powinna być rozpędzona cała AW i SWW a także tzw. kontrwywiad - amatorszczyzna politycy zaskoczeni reakcją Izraela. A co myśleli, że wezmą ich na kolanka i poczęstują wyborną bombonierką. Tak to jest jak nie stosuje się w poważnej grze naukowych rozwiazań pomocnych np. definicj systemów politycznych. 

Za tym atakiem stoi kwartet: Izrael, Niemcy, Rosja i Wielka Brytania. Maja bardzo wiele wspólnych interesów i celów. Najważniejszym jest spacyfikowanie Międzymorza, a tym samym NJS. A to oznacza, że ich działania są wymierzone nie tylko w Polskę i Stany Zjednoczone ale również Chiny. 

Jeżeli ministrowie i sam Premier tego nie rozumieją, to natychmiast do dymisji. Zwłaszcza, jak nie wiedzą co teraz zrobić. A cóż trzeba zrobić przydzwonić w dotychczasowego gwaranta układu okragłosotołowego a więc w tzw. szeroko rozumiany wymiar sprawiedliwości. Nie Ziobro z Kaczyńskim pokaże siłę wobec mocnych a nie słabych. Wobec tych generałów, którzy stoją za przekrętami warszawskimi czy Amber Gold. Wobec tych kancelarii prawnych które doradzały w wyprowadzaniu miliardów z Polski przez te wszystkie lata. Tych funkcjonariuszy (nikt nie stracił pracy) co byłi dyspozycyjni wobec tych co próbowali zmienić. 
Niech Ziobro z Kamińskim i Morawieckim wyślą im służby podatkowe i przetrzepią ich majatek a zarazem oświadczenia majątkowe. 
Jeżeli PiS przez ten okres nie był w stanie zwolnić dycyplinarnie czy zamknąć żadnego prokuratora, sędziego (np. tego pokroju co pokazanych w filmie Układ zamknięty czy funkcjonariusza Policji czy tajnych służb) to znaczy że jest elementem okragłęgo stołu i stoi na straży jego nienaruszalności. 

Tylko Eska podniosła kwestię Autonomi Żydowskiej - czy coś w mediach głównego obiegu się o tym mówi? Nie temat tabu. Więc jak mamy zmieniać przekaz.
Zarząd Polskiej Fundacji Narodowej z miejsca powinien zostać odwołany i wprowadzony audytor zewnetrzny. 

Naczelnik niestety nie rozumie co się dzieje. Naważył wspólnie ze śp. bratem piwa, to niech Go wypije. Tym było wstrzymanie ekshumacji w Jedwabnem i bezsensowna wymiana Premiera. 
Prezes powinien wysłać jasny sygnał (gdbyby nie był w układzie okragłostolowym - należy wznowić ekshumacje), jednak tego nie zrobił. 

Czy nasi filmowcy i politycy mają na tyle dużo odwagi cywilnej aby choćby do wewnatrz w postaci filmu dokumantalnego pokazać rzetelny film o mordowaniu Polaków i Żydów w okresie 1939 - 45, w tym o Autonomi Żydowskiej i jej stosunku do mordowania Polaków. Choć osobiscie uważam, że takie filmy powinny być wszędzie gdzie się tylko da opublikowana z dubbingiem w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim. 

Powtórzę jeszcze raz zwracajcie medale Sprawiedliwi wśród narodów świata. 

Panie Prezydenci należy jak najszybciej podpisać ustawę i przygotować faktyczna czystę w wymiarze sprawiedliwości (musi być separacją władz, ale to wspólnota społeczna - ława przysięgłych i ławnicy w postepowaniach cywilnych oceniają i wydają wyrok, a sędzia wymiar kary) musi być narzędziem władzy wykonawczej. Skoro Niemcom nigdy nie przeszkadzało, że w Wielkiej Brytanii suwerenem jest Jego Królewska Mość a nie żadne prawo czy naród. To tym bardziej powinni przełknąć, że w Polsce będzie system prezydencki i separacja władz i pozbycie się z wymiaru sprawiedliwości, którym latami nie przeszkadzało wyprowadzanie pieniędzy z państwa polskiego, a wręcz stali na straży tego procederu. 

zaloguj się by móc komentować

an24 @eska
4 lutego 2018 21:05

Nazwiska Polaków, którzy mordowali - niech Izrael poda. 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @eska 4 lutego 2018 19:22
4 lutego 2018 21:19

bo im się wydaje oraz marzą o tym, że sa partnerami dla graczy o kasę i rządzenie 'chamami' - nie sa partnerami są tylko frajerami kupowanymi za niskie ceny; i gdyby nie pospolite ruszenie to byłoby już po zawodach

zaloguj się by móc komentować

qwerty @an24 4 lutego 2018 21:01
4 lutego 2018 21:25

masz rację w 100%, dedykowane srodowiskowo kontrole podatkowe [wielkości i pochodzenie majatków] i dajemy gwarancje, ze żaden poddany kontroli nie jest w stanie pokazać prawidlowo pozyskanego kapitału, powtarzam: żaden;- problem służb to zabawy gówniarzy za cudze pieniądze, i tak po prawdzie nie wiedzą za co im sie płaci; jak cale sektory administracji zostay przeksztalcone w grupy przestępcze to antidotum brzmi: strona nie jest pokrzydzonym, czyny nie wyczerpuja znamion czynu niedozwolonego, jest to wyraze, rożalenia zawiadmiajacego, ..;- nawet wręcz zlapanie sedziego za rękę na falszowaniu dat i potwierdzenie faktu przez Prokuraturę Krajową nie jest dowodem;- 

zaloguj się by móc komentować

an24 @qwerty 4 lutego 2018 21:25
4 lutego 2018 21:58

qwerty
A niech by to się przydarzyło nie sędziemu tylko szaraczkowi. Brak tych działań świadczy o obronie porozumień okragłostołowych. 
Kłania sie błędna w stosunku do Orbana polityka JK nie ujawnienia umów międzynarodowych wynikających z Konsnsusu Waszyngtońskiego, co zostało przełożone na "polski" w Magdalence i okragłym stole oraz wstapienia do UE. To też nie działa na korzyśc JK. 

A poza tym Eska ma rację, konferencją powinna być w bloku nr 11 Auschwitz-Birkenau. Ale minister Suski i Dworczyk na to nie wpadł. Powinien tam jeszcze siedzieć tłumacz, a Premier powinien mówić w języku polskim, a tłumacz wszystko tłumaczyć. 

Największy problem, to że nasi politycy nie chcą nauczyć sie polskiej historii (w tym I RP) od nowa, nie według mitów i ukształtowanej propagandy ale faktów. 

Obawiam się, czy jak kupimy Patrioty to w razie co też nie sprzedadzą przeciwnikowi kodów. Nie mając własnych satelitów (a przez 27 lat tzw. II RP nikomu to do głowy nie przyszło), nie będziemy mieli kontroli nad polem walki, czyli nawet skutecznych i tanich dronów z milion nie będziemy w stanie wypuścić. 

Nikt za nas Międzymorza militarnie nie obroni, także intelektualnie a do tego wiedza historyczna oparta na mitach, bez jedności w aspekcie politycznym, gospodarczym i społecznym - nadaje się do wyrzucenia do kosza. 

Kogo władza tego historia, podobnie czyja władza tego religia. Stałe niezmienne. 

zaloguj się by móc komentować

tadman @an24 4 lutego 2018 21:01
4 lutego 2018 22:43

Żona   zrelacjonowała mi, że nasz ulubieniec z PO Kierwiński zażył w TVP Suskiego odczytaniem pisma z obecnego MSZu, gdzie wyraźnie stało, że należy wziąć pod uwagę reakcję strony drugiej na nowelizację uchwały o IPN. Z lekkiego przegadania na linii tych dwóch panów wysnuł ten pierwszy wniosek, że strona legislacyjno-prawna nie czytała opinii MSZ.
To tylko priorytet prawa i niefrasobliwość, czy celowe ominięcie opinii najbardziej miarodajnego źródła?
W kontekście tej chryi nasuwa się pytanie, czy zmiana rządu to nie było ułatwienie ataku stronie przeciwnej?
Jeśli tak było, to ładnie tłumaczy się początkowa miękkość NUPa, spietranie Brudzińskiego i koncyliacyjność, czy wręcz zagubienie Czaputowicza (nomen omen), a do tego dokłada się zniknięcie Prezesa, opóźnienie stanowczej reakcji PADa (pozbierał się dopiero w Żorach), czy na końcu zdecydowane wejście Prezesa. A, zapomniałem, że jeszcze miękkością popisał się marszałek Senatu Karczewski. 
Czy ucinające dyskusję o możliwości dyskusji o ustawie wystąpienie rzecznik Beaty Mazurek to nie było swoiste alibi, umożliwiające w razie nieprzychylności opinii publicznej wyjście z twarzą, że przeciez sygnalizowaliśmy? W przeciwnym przypadku można było rzecznik odwołać/upomnieć.

zaloguj się by móc komentować

eska @tadman 4 lutego 2018 22:43
5 lutego 2018 02:06

Pogubili się chłopaki, a teraz jak zwykle zwalili wszystko na PAD. Ja naprawde nie bronię Dudy dlatego, że mam do niego jakąs szczególną sympatię, po prostu czytam te ustawy i widzę , jak idą różne wewnętrzne rozgrywki i numery, a na końcu on zostaje z pasztetem i cała nagonka na niego.
Tak było z ustawami sądowymi, to samo mamy dzisaj z ustawą o IPN. Zero przyzwoistości, tylko wojna o schedę po JK między Ziobro a Morawieckim, przy zaangażowamiu różnych dziwnych osób typu J. Daniels czy inni. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @eska 5 lutego 2018 02:06
5 lutego 2018 07:17

Otóż to. A w zadek i tak my zbierzemy. 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @an24 4 lutego 2018 21:58
5 lutego 2018 07:40

o tak, a kodów i tak nikt tutaj nie dostanie

zaloguj się by móc komentować

an24 @tadman 4 lutego 2018 22:43
5 lutego 2018 12:54

Przerażające, jaki kaliber polityków przygotowali nam uczniowie towarzysza Wojciecha (choć chciałbym aby IPN przeprowadził badania DNA, czy to na pewno towarzysz Wojciech a nie jakaś matrioszka). 
Ich aspiracje polegają na tym aby być "kimś" w kolonii. Żadna podmiotowość im się w głowach nie mieści. Cóż to za przyjemność żyć w kolonii czy nadzorować i kontrolować (w tym nagradzać i karać) "niewolników". Życie się nie kończy z chwilą śmierci na ziemi. Powinni wiedzieć przynajmniej Ci, co się uważają za katolików, że człowiek w momencie poczęcia - Pan Bóg daje w tym momencie duszę - rodzi się do życia wiecznego. 
Natomiast gdybym był na miejscu Morawieckiego zarządał bym dymisji ministra sprawiedliwości i szefów służb specjalnych oraz koordynatora służb, który ewidentnie nie panuje nad tym, co się tam dzieje. Trzeba te gierki i brak ewidentny kompetencji ZZ (mimo dużych aspiracji) przeciąć. 
Brudziński niechy się lep[iej zajmie zmianą awansów, nagradzania i prirytetów w statystyce podległych mu służb, zwłaszcza Policji oraz przewietrzeniem towarzystwa (do czego konieczna jest dymisja ministra Zielińskiego) na wszystkich szczeblach. Niech zajmie się przygotowywaniem zmian ustaw o samorządzie powiatowym i wojewódzkim, w tym korektą mapy administracyjnej powiatów. 
Niestety z tego marksizmu zakorzenionego w głowach, wyniesionego ze szkoły i domów rodzinnych im jest cięzko się wyzwolić. 
Na marginesie czekam, jak minister Ziobro choć zacznie do polskich sądów i prokuratur wprowadzać krzyż. Na to powinien mieć odrobionę odwagi cywilnej, czy też i na to nie ma. Skoro jest to w Niemczech, Włoszech to dlaczego ma nie być w kraju, którego dziedzictwem nie jest państwo opresyjne (tak umiłowane przez zorro) ale republikanizm wypełniony personalizmem. 
Powtórze wspólnota polityczna w aspekcie społecznym jest od oceny, kto winien czy kto ma rację a nie państwo porzez mianowanego urzędnika (tym jest sędzia). 

Im szybciej Prezydent podpisze, tym lepiej. A jeżeli chodzi o panie Romaszewskiej, to ich postawa (zwłaszcza pani Agnieszki, bodajże stypendystka Uniwersytetu Yale) daje dużo do myślenia. Rodzą się myśli, czyj interes faktycznie reprezentuje. Bo raczej z podmiotowym państwem polskim nie ma to wiele wspólnego. 
Nie możemy się dać zaszeregować do grupy oprawców, morderców, barbarzyńców, ludobójców. Ponieważ skończy się to dla nas katastrofalnie. 
Więc na miejscu ministra Czaputowicza, tak bym się nie cieszył ze słów ministra spraw zagranicznych Niemiec. Interesująca zagrywka. Niezwykle umiejętnie posłużono się (zapewne nie za darmo) Izraelem. 
Dobra wiadomość, że pałki antysemityzmu (a tym są wszystkie zwroty próbujące Polsce - czyli tym którzy stanęli 1 września 1939 roku w obronie mordowania Żydów - gdy Oni dogadali się z tymi niemieckimi nazistami w sprawie Autonomi Żydowskiej a 17 września 1939 roku marksistowski (ponad narodowy w którym ludność wyznania mojższowego w kierownictwie partii było raczej nie mało) ZSRR przyszedł tym niemieckim nazistom (dogadanym z diasporą żydowską w sprawie Autonomi Żydowskiej) z pomocą w likwidacji państwa polskiego a "zbiegiem okoliczności" miłujący na potęgę "wolność i liberalizm gospodarczy" Locke w wydaniu JKM 26 maja 1942 roku zawarł traktat sojuszniczy z tymi bandytami Marksem i Engelsem, nazywany potocznie - militarny i polityczny traktat sojuszniczy zawarty pomiędzy Wielką Brytanią i ZSRR. 
 

Do początku 1942 r. naziści deportowali do KL Auschwitz wyłącznie Żydów przywożonych w stosunkowo niedużej liczbie razem z więźniami nie-żydowskimi, głównie Polakami, którzy stanowili do połowy 1942 r. większość stanu liczbowego obozu.
Wśród pierwszych ponad 1000 więźniów politycznych Polaków przywiezionych do KL Auschwitz w czerwcu 1940 r. z więzień w Tarnowie i Wiśniczu Nowym, było co najmniej 21 Żydów polskich. Wszyscy w krótkim czasie zginęli w obozie.
Według zachowanych dokumentów obozowych w czasie od stycznia do grudnia 1941 r. zarejestrowano w KL Auschwitz, nie licząc radzieckich jeńców wojennych, 17270 więźniów, wśród nich co najmniej 1255 Żydów. 

W latach 1942-1944, w ramach „ostatecznego rozwiązywania kwestii żydowskiej” (Endlösung der Judenfrage), KL Auschwitz pełnił rolę największego nazistowskiego ośrodka zagłady ludności żydowskiej z okupowanych przez Trzecią Rzeszę oraz sprzymierzonych z nią krajów europejskich.

Większość przywiezionych wówczas do Auschwitz, w transportach zorganizowanych przez Główny Urząd Bezpieczeństwa Rzeszy (RSHA), co najmniej 1,1 mln Żydów, wśród nich ponad 200 tys. dzieci i młodocianych, zgładzono niezwłocznie, bądź niedługo po przywiezieniu w komorach gazowych. Wśród deportowanych było wielu przedstawicieli żydowskiej inteligencji: naukowców, literatów, artystów, jak na przykład przywieziony w maju 1944 r. (związany z żydowsko-polskim środowiskiem kulturalnym) wybitny poeta i dramaturg Icchak Kacenelson (Itzhak Katzenelson), autor poematu „O zamordowanym narodzie żydowskim”.

Do połowy lipca 1942 r. część transportów żydowskich przybywających do KL Auschwitz kierowano bezzwłocznie do komór gazowych, natomiast innych Żydów, uznanych już przed deportacją za zdolnych do pracy, umieszczano w obozie, jak np. Żydów, których przywieziono w pierwszych transportach ze Słowacji.

Najpóźniej 4 lipca 1942 r. zaczęto przeprowadzać wśród Żydów przywożonych do obozu w transportach RSHA regularne selekcje, w wyniku których przeciętnie tylko 20% osób zachowywano przy życiu i umieszczano w obozie jako zdolnych do niewolniczej pracy więźniów.Zatrudniano ich głównie przy rozbudowie obozu oraz w niemieckich przedsiębiorstwach przemysłowych zaangażowanych w podtrzymywaniu i wzmacnianiu potencjału militarnego Trzeciej Rzeszy. Byli masowo przenoszeni z KL Auschwitz do jego podobozów tworzonych w okolicy Auschwitz i na Górnym Śląsku oraz do obozów koncentracyjnych w głębi Trzeciej Rzeszy.

Takie informacje możemy znaleść na stronie: http://auschwitz.org/historia/rozne-grupy-wiezniow/zydzi/

Tak więc niech politycy namietnie czytają blogierów w tym portale: salon24.pl (mimo że tzw. piwnica jest cenzurą) i szkolanawigatorow.pl. Niech się uczą póki jest jeszcze czas. 

zaloguj się by móc komentować

an24 @eska
5 lutego 2018 13:02

Do fragmentu, dobra wiadomość że tej pałki antysemityzmu nie użyły ani przywódcy Rosji, ani Chiny, ani Stanów Zjednoczonych. Zwłaszcza, że militarnie Chiny wchodzą do Afganistranu (będą budować tam bazę wojskową). 

 

zaloguj się by móc komentować

an24 @an24 5 lutego 2018 13:02
5 lutego 2018 13:32

Jeszcze tak jedno. 
 

26 marca 1942 r. w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau (Oświęcim), Niemcy rozpoczęli masową eksterminację ludności żydowskiej. W tym dniu do obozu przyszedł pierwszy transport 1 tys. Żydów ze Słowacji i 1 tys. Żydówek z obozu koncentracyjnego Ravensbruck. Żydów z transportów kierowano bezpośrednio, bez rejestracji i ewidencji, do komór gazowych. 7 kg gazu Cyklon-B wystarczało do uśmiercenia 1.500 ludzi. Ciągle "pracowały" (mordowały) tutaj cztery komory gazowe. Ciała masowo palono w czterech krematoriach. Dokładna liczba ofiar jest nie do ustalenia, gdyż dane były zacierane przez SS. Prawdopodobnie w Auschwitz-Birkenau zginęło 1.135.000 Żydów. Równocześnie obóz Auschwitz-Birkenau otwierał liczne filie (45 podobozy), głównie przy zakładach przemysłowych na Śląsku.

Źródło: http://www.izrael.badacz.org/historia/szoa1.html
 

http://www.bibula.com/?p=17994

Dlaczego wywiad niepodległego i ponoć suwerennego państwa, jakim jest III RP nie był w stanie zdobyć z archiwów Rosji (a może nie był nigdy przez 27 lat III RP tym zainteresowany - tym gorzej dla niego i ich szefów - kwestia priorytetowa) faktycznych i autentycznych spisów ludności zamordowanej przez Kanta wypełnionego Lutrem na którego wówczas nałożono rasizm a egzemplifikacją tego był nazizm na ziemiach polskich. 
Gdybyśmy je posiadali, moglibyśmy położyć je na stole. Jeżeli mamy to położyć na stole i raz na zawsze przeciąć ten wrzut.
A jak nie mamy, to sami państwo widzicie, jakie mamy elity i jak one pojmują politykę i interes państwa polskiego. Nikomu przez 27 lat nie pszyszło do głowy, jak ważne są to dokumenty dla państwa polskiego i do czego służy używanie pałki antysemityzmu wobec Polski? Z rekacji polityków i intelektualistów wynika, że nikomu. 

Rosja właśnie te kopie podczas negocjacji pokazuje Izraelowi, i wielkim przywódcom tego świata aby uzyskać własne cele. A my o nich, tak naprawdę wiele nie wiemy, a w zasadzie nic nie wiemy.  
  

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować