-

eska

Socjalizm tak, wypaczenia nie!

Premier Morawiecki - chcemy budować równowagę między światem biznesu i administracji.
Tak zatytułował swój wpis niejaki Zbigniew Kuźmiuk....

Co prawda Gospodarz bloga prosił, żeby nie linkować głupio i pisać długie, porządne notki, ale muszę zrobić wyjątek, bo....  Bo mnie szlag trafi zaraz, po prostu!

Co myślę o całej tej Strategii dla Polski, to napisałam od razu po jej powstaniu – czysta komuna i tyle, z elementami politpoprawności. Niemniej zachwyt, z jakim ta banda ekonomicznych głupców pochyla się nad kolejnymi elementami paranoi, po prostu zatyka!
Pan Morawiecki buduje nam pracowicie kapitalizm socjalistyczny w odmianie patriotycznej i pojąć, biedak, nie może, dlaczego polscy przedsiębiorcy nie uruchamiają swoich kapitałów mimo pozytywnych wskaźników ekonomicznych.
I co gorsza – on tego nigdy nie pojmie, jego Strategia mówi o tym wyraźnie > Wszystko musi być pod kontrolą państwa (partii), broń Boże zostawić ludziom wolną rękę!
Za to lawinowo przyrasta ilość rad i komisji, koniecznie „narodowych”, jednym słowem spełnia się marzenie Michnika – system radziecki, socjalizm tak, wypaczenia nie.

I powiem szczerze, że to, co mnie najbardziej dręczy, to pytanie, czy oni tak na zamówienie czy z czystej głupoty. Bo jeśli na zamówienie, to bardzo źle, ale przynajmniej można to jakoś ogarnąć. Ale jeśli to głupota...
 

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W dolinie Żylicy.
Ze studiów nad architekturą drewnianą Beskidu Śląskiego

O tradycji budowania, zapoczątkowanej jeszcze przez cystersów. Kupujcie, bo tego już w realu nie zobaczycie. Przepadło wszystko. Księgarnie >
1. https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/w-dolinie-zylicy-ze-studiow-nad-architektura-drewniana-beskidu-slaskiego/
2. https://rewasz.pl/w-dolinie-zylicy.html
3. W cenie hurtowej (min. 10 egzemplarzy) > http://www.epigraf.com.pl/kontakt
W Warszawie także w księgarni FOTO-MAG i księgarni „Przy Agorze”.tagi:

eska
17 marca 2018 15:15
22     1867    3 zaloguj sie by polubić
komentarze:
boson @eska
17 marca 2018 15:37

Twoje nieugięte żądanie liberalizmu przypomina mi w obecnej sytuacji sławne JOWy Kukiza - panaceum na wszelkie bolączki

... a pomyśleć, że tylu osobom na tym blogowisku imponuje chiński sukces.

zaloguj się by móc komentować

tadman @eska
17 marca 2018 17:19

Boją się, że ich obiorą w majestacie prawa. Przecież trzeba mieć jakieś rezerwy na tzw. czarną godzinę.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @tadman 17 marca 2018 17:19
17 marca 2018 17:21

oni, czyli my dokładnie to wiemy, batalia idzie o wysupłanie resztek i oddanie na pożarcie; pomożecie? a takiego ...

zaloguj się by móc komentować

eska @boson 17 marca 2018 15:37
17 marca 2018 17:22

Nie trolluj mi notki wmawianiem choroby w brzuch. Nie masz bladego pojęcia, o co chodzi, za to nie możesz sobie odmówić obrażania mnie  - współczuję....

zaloguj się by móc komentować

tadman @eska
17 marca 2018 17:29

Jedno mnie zdumiewa, że uszczelnienie systemu podatkowego, rejestrowanie kart prepayed i inne tego typu działania są niby wymierzone w przedtępców, a dotykają nas wszystkich i pętla inwigilacyjna zaciskana jest na naszych szyjach stopniowo i skutecznie.

zaloguj się by móc komentować

eska @tadman 17 marca 2018 17:29
17 marca 2018 17:43

Mnie nic nie zdumiewa, bowiem jako jedna z nielicznych w "tenkraju" dokładnie przeczytałam Strategię Morawieckiego tudzież uważnie śledziłam jego ruchy jeszcze w Ministerstwie Rozwoju. On ma umysł bankiera - uzależnić i wycisnąć z klienta, co się da.
Zero wyobraźni społecznej/gospodarczej. Nie rozumie zależności pomiędzy swobodą indywidualnych decyzji a sukcesem ekonomicznym. Wszystko ma być w rubryczkach i wg planu. Samo sformułowanie o "równowadze" jest porażające, przecież administracja ma nam służyć!

Tak naprawde chodzi o równowagę pomiędzy władzą a biznesem, czyli PMM zrobi nam łaskę i może ciut poluzuje obręcz na szyi w paru miejscach, za to odbije sobie gdzie indziej. 

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @boson 17 marca 2018 15:37
17 marca 2018 18:16

No bo skosnoocy mogą zaimponować - z ciemniejszego niż u nas sowietyzmu wyszli przed USA.

Po prostu odbudowują cesarstwo!

Socjalizm dla nich to był eksces w odpowiedzi na kuorupcje Czang-Kai-Szeka...

zaloguj się by móc komentować

Shork @eska
17 marca 2018 18:17

PiS NIGDY nie kryło się ze swoim solidarnościowym pochodzeniem, a każdy ktokolwiek nie jest kompletnym idiotą, a spojrzy na 21 postulatów solidarności, zauważy że to czysty socjalizm. Więc o co ten krzyk?
Powtórzę po raz kolejny. jesienią 2014 roku gdy jako jeden z nielicznych, poza wtajemniczonymi dowiedziałem się o planie gospodarczym PiS który nazwiskiem firmował figurant Gliński, obecnie minister. Planem opierającym się na skłonieniu polskich przedsiębiorców do wyjęcia z banków 2 mld PLN i wpakowania ich w inwestycję, zadałem sobie pytanie jak. Zanim zdołałem to wykrzyknąć, ktoś mnie uprzedził i dowiedzieliśmy się wszyscy, że za pomocą "zmiany mentalności przedsiębiorcy" pomyślałem sobie "a taki wał, mentalność przedsiębiorcy można zmienić jedynie poprzez przepędzenie ludu przez pustynię, aby wyginęło jedno pokolenie, które dobrze wie, że zarabia się na usługach płatnych przez państwo,albo  chamską, medialną propagandą. A to się nie uda, bo przedsiębiorcy mają propagandę w dupie"
Pozostawienie na stanowiskach Glińskiego i Gowina, świadczy że prawdziwymi monistrami są amerykanie, którzy zapłacili za kampanię wyborczą PiS. I nie są bynajmniej zainteresowani  rozwojem przedsiębiorczości przy pomocy rodzimych uczelni, oczywiście poza dwoma, czy trzema spektakularnymi promocjami którymi można napompować media.

 


a teraz to ja z letka nawiążę do gospodarskiej tezy służby literatów za pieniądze i sparafrazuję Tuwima
Miłosz ci wszystko wypaczy

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @eska
17 marca 2018 20:47

Nie wyobrażasz sobie, Esko, co porządni polscy przedsiębiorcy mówią o pomysłach /i ich realizacjach, klepniętych po nocach przez sejm/ aktualnych rządzicieli... Sq...syny to jest najłagodniejsze określenie. 

I wróciło też określenie "faszyzm" - wszystko dla państwa, wszystko przez państwo, nic poza państwem. 

Ludzie zaczęli załatwiać interesy jak w stanie wojennym - na hasło. Konspira, normalnie. To się w pale nie mieści, dokąd nas to polskie państwo zaprowadziło/zagnało przemocą prawną. To jest antynarodowa polityka bęcwałów besserwisserów. Albo zwykłych gnoi. 

Sorry, nie mam ochoty i siły na tzw. uprzejmy opis. Za daleko to zaszło.

zaloguj się by móc komentować

eska @Shork 17 marca 2018 18:17
18 marca 2018 00:09

Postulaty "S" to był rok 80-ty i wszyscy wiedzieli, że nic innego napisać nie można, bo zaczną do nas strzelać.
Od tamtej pory minęło prawie 40 lat, na litość.... 

zaloguj się by móc komentować

eska @KOSSOBOR 17 marca 2018 20:47
18 marca 2018 00:13

Wyobrażam sobie, znam mnóstwo młodych ludzi, którzy ciagną małe, jednoosobowe firmy i liczyli, że ZUS będzie proporcjonalny do zarobków, jak przy pensjach. To jest dla mnie podstawowy sprawdzian, proporcjonalność obciażeń podatkowych, dzisiaj najwięcej płacą najbiedniejsi.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @KOSSOBOR 17 marca 2018 20:47
18 marca 2018 06:06

No to zlikwidujmy państwo i będzie OK. Faszyzmu nie będzie. I konspirować nie będzie trzeba. A i przemocy prawnej też nie będzie.

Zostaną tylko besserwiserzy i gnoje... No i oczywiście sami narodowcy wokół...

Tak to działa.

zaloguj się by móc komentować

Robo @KOSSOBOR 17 marca 2018 20:47
18 marca 2018 07:38

Dokladnie tak wielu mowi w mocnych slowach. Dodam jeszcze ,ze njczesciej dodaja ,ze na wybory nastepne juz nie pojda i ,ze tamci kradli ale dawali oddychac . A obecni chca ich zarznac.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @eska
18 marca 2018 08:17

Ale, tu nie należy się dziwić, ani denerwować. Strategia Morawieckiego nie była pisana przez jego urzędników. Projekt z koszmarnymi błędami merytorycznymi napisała amerykańska firma konsultingowa. Urzędnicy potem lekko tylko rozwinęli założenia i nakazane zapisy.

A Konstytucja dla biznesu? Szkoda gadać…jeszcze podpięli pod to ustawę o kolejnym wrzodzie, czyli instytucji rzecznika dla miśków, jako organie interwencyjnym w sprawach, gdy naruszane są prawa przedsiębiorców. No jak tu się nie śmiać, kiedy to tym rzecznikiem w zeszłym roku została wytrawna Andżelika Możdżanowska, jeszcze chwilę wcześniej skarbnik PSL, obrzucająca PiS błotem, ale wiatr zawiał, zmienił zapatrywania wraz z kolorem włosów i pod koniec roku stała się członkiem klubu pis i rzecznikiem. Tylko jak teraz to biedaki wyjaśnią kiedy w ustawie jest powiedziane, że rzecznik nie może być członkiem partii ;)

 

Natomiast cytaty z uber premiera:  

„że to nowe prawo zmieni wzajemne nastawienie w głowach i sercach naszych urzędników i przedsiębiorców” i

„że Konstytucja dla biznesu zwiastuje nowe czasy gospodarcze, czasy harmonii, czyli wspólnego budowania patriotyzmu gospodarczego”

są tak wybitne i chwytające za serce, że z pewnością przedsiębiorcy wygrawerują je i powieszą razem z obrazem premiera w centralnym miejscu firmy.

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @ainolatak 18 marca 2018 08:17
18 marca 2018 09:59

obok postanowienia o wszczęciu egzekucji z mienia w trybie administracyjnym lub w połączeniu z trybem cywilnym

zaloguj się by móc komentować

qwerty @marek-natusiewicz 18 marca 2018 06:06
18 marca 2018 10:02

nie masz zielonego pojęcia jak działa i wygląda patologia państwa, mało smieszne w realu i gwarantuję Ci, że jak na Ciebie trafi to będziesz się dziwił i dziwił do ostatniej złotówki

zaloguj się by móc komentować

qwerty @KOSSOBOR 17 marca 2018 20:47
18 marca 2018 10:03

to zwykłe lokalne i ponadlokalne gangi realizujące doktryny i metodyki wpajane na szkoleniach

zaloguj się by móc komentować


KOSSOBOR @eska 18 marca 2018 00:13
18 marca 2018 13:48

Ja mam informacje o szykowanych przez DZ batach od restauratorów. Horror. 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @marek-natusiewicz 18 marca 2018 06:06
18 marca 2018 13:50

Jestem odmiennego zdania. Proszę nie sprowadzać spraw ad absurdum.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @qwerty 18 marca 2018 10:03
18 marca 2018 13:52

Qwerty, mówię o prawie stanowionym przez sejm! 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @KOSSOBOR 18 marca 2018 13:52
18 marca 2018 15:12

Problemem w RP jest że żadne prawo stanowione nie jest i nie musi być przez aparat respektowane nawet Sąd Najwyższy ma swe czarne karty z ostatnich lat - tzw. praworządność to ok. 20% orzeczeń/decyzji/postanowień

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować